Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IRQ,zvuk a TV karta Typhoon (SAA 7134)

Zdravím,sehnal jsem analogovou Tv kartu,po instalaci ovladačů od výrobce a resetování se nikdy neobjevila ikona zvuku v listě a veškerej čas CPU sežral proces WINLOGON.

Po naistalování starších zvuk. ovladačů resetování naběhl win ale nebylo slyšet uvítací melodii,pípnutí v nastavení hlasitosti ani zvuk v televizi.
Ale po přehrávání mp3 jdou už věeškerý zvuky.
Zapnu televizi,a zvuk jde ale zkreslený pískáním a chrastěním které neustane až do resetování počítače.

Četl jsem že tv karta je alergická na sdílení IRQ s jiným zařízením.Ale win ignoruje nastaveni IRQ v Biosu a přiřadí přerušení Tv kartě a dalším 3 zařízením,dá se to nějak ručně nastavit?

VIA KM 133A s integrovanou zvukovkou VIA AC97

WIN XP prof SP2,

Tvoj problem nie je IRQ. Ak by si chcel silou mocou zmenit IRQ tak jedine strcenim karty do vedlajsieho slotu, mozes skusit.
Piskanie zvycajne sposobuje nejaka spetna vazba, t.j. bud tam mas mikrofon ktory mas povoleny v mixeri pre prehravanie (vypnut) alebo mas blbo nastavenu tu tv kartu alebo mixer tak, ze tam "beha signal dokolecka".
Ovladace zvukovky neviemjake co tam mas odinstaluj a instaluj tie ktore su na webe vyrobcu tvojej zakl.dosky, konkretne k tvojej zakl.doske, alebo z CD k zakl.doske.

P.S. a nainstalit aj ovladace chipsetu, pre tvoj chipset su tusim stare via 4in1, nie nove hyperion. Inac ten PC je uz asi moc stara sunka a nemusi stihat to co potrebuje ta TV karta resp. SW k nej...

P.S.2. predpokladam ze na tej sunke mas ACPI a APIC, a teda ze vo win mas IRQ16 az 23 a na nich PCI karty. Ak IRQ16-23 nemas, tak bud zapni v BIOSe ACPI a APIC a nainstaluj nanovo Win, alebo to PC vyhod.

"Ovladače čipsetu mam nejnovější" to znamena co??? Pisal som nie hyperion. Takze ak mas hyperion tak ich vyhod a daj tam 4in1 (www.viaarena.com).
Ovladace zvukovky instaluj z webu vyrobcu zvukovky resp. zakl.dosky, "nejake co boli vo Win" su zle. Nie najnovsie ale tie ktore su konkretne pre tvoj typ/verziu zvukovky resp. zakl.dosky. Ak sposobuju nejaky problem tak bud to mas rozbite alebo komplet posahany Win, alebo si tam instaloval nespravne ovladace.

No mám takové tušení že je to "featůra" desek od MSI kdysi jsem se s tím setkal (5let?). Když se tam přidalo něco jako tv tuner tak bios to rozpoznal jako zvukové zařízení a vypl integrovanou zvukovku. To by vysvětlilo to odpojení zvuku a podle toho to soudím. Řešení - nový bios co by tohle řešil tehdy nebyl, zkusit nejnovější a nejspíš doplnit ještě zvukovou kartu protože ta integr. zůstane vyplá. Platí pokud je to deska MSI a netvrdím to na 100procent:puff: Jde to zjistit při výpisu zařízení co bios našel, objevuje se chvilnku před bootem z hdd, dá se pauznout přes tl. pause.

Ak nainstalujes ciste windows (XP SP2) a potom len ovladace z webu vyrobcu zakl.dosky, ziadne najnovsie hyperiony ani ine blbosti ale len tie co ma vyrobca dosky uvedene pre tvoj typ/verziu dosky, tak Win musia nabehnut (najprv to skusat bez PCI TV karty - odpojit). Ak nenabehnu ciste WinXP SP2 s ovladacmi od vyrobcu dosky, tak mas vadnu dosku alebo nastavene nieco blbo v BIOSe (nacitat defaults).