Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Microsoft store

Ahoj. Klukovi jsem koupil Forzu Horizon na W10. Microsoft store jsem nikdy předtím nepoužíval. Přihlásil jsem se na účet, vložil klíč, který mi přišel a v knihovně se mi hra zobrazuje jako zakoupená. Také jsem připojil PC k účtu. Problém ale je, že hra se nechce instalovat. Pořád jen vyskakuje, že došlo k chybě na jejích straně a pokus mam opakovat později. Když ale najedu do obchodu a chci si zkušebně stáhnout nějakou aplikaci, není jak, není tam nikde možnost stažení. Nevím jestli to s tím souvisí, ale prosím o radu. Děkuji.

- Zkus to pozdejji.
* Posledni dobou MS provadi aktualizace/migraci serveru, tak chvili nemusi byt dostupny.
- Jestli je PC pripojeno pomoci Wi-Fi, zkus LAN
- V pripade ze mas Antivirus/FireWall - Dezaktivovat.

TiP ~ Jestli vlastni i Xbox, tak muze hrat jelikoz jde o "Anywhere" prozatim na Xboxu ;-)

ale nechápu, proč se mi v M Store nezobrazuje možnost stažení u jakékoliv aplikace.

- To je opravdu bizardni. Stahovani a instalace APX musi fungovat i pro neregistrované uzivatele (pro uzivatele bez MS uctu).
- Zkus pouzit "troubleshoot" → "ms-settings:troubleshoot" , obnovit v cache store z prikazového radku WiN + R :

wsreset

Do slozky caché se jinak dostanes pres :

C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Packages\Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe\LocalState

- Nasledovne z Powershel zadej :

Add-AppxPackage -register "C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WindowsStore_11804.1001.8.0_x64__8wekyb3d8bbwe\AppxManifest.xml" -DisableDevelopmentMode

Nebo:

Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

- V nastaveni Windows u polozky "Store" → "Vice moznosti" (Advanced Option viz obrazek) → muzes zadat "opravu & reinstall" :

- Obnova jde i pres Powershell prikazem :

Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

[84820-obnoveni-store-png]
- Nasledovne restart PC a zkus to znovu.
PS: Mas-li vice HDD, tak bych zkusil upresnit, kam se aplikace z [Windows_Store] maji stahovat, treba na uvedeny HDD neni dostatecne mista.
- Radeji bych provedl i reset proxy které muze zpusobit problém spojeni:

netsh winhttp reset proxy

* A pak uz jen klasiku, nahlednout na spravé datum a cas etc. Je to jen tipovani..

Provedený reinstal W10 a vše funguje. Ještě bych měl jeden dotaz k Microsoft Store. Do které složky se ukládají nainstalované hry? Potřebuji Forzu hodit na jiný PC a nechce se mi znova stahovat přes 60gb, vzhledem k rychlosti mého netu. Dík.

clovek cokoli potrebuje manualne hleda pul dne.

- Nalezeno za 30s.
- Nic tezkého na tom neni. Ta uvedena slozka je standartne v "PC" → "Programmes_Files" → "WindowsApps" --- 'zde jsou ulozeny vsechny WS aplikace'.
- Slozka je jen v Default "maskovana" (zadny rozumny duvod ji zobrazovat ani neexistuje) . Ale jasny, vinik je samozrejme Woknos 10 jak jinak, to uz je takovy hit, neumim tak to svedu na Windows 10.
* Ze hra pujde prekopirovat a bude funkcni pochybuji, to by jsi musel v prvé prebrat objektova prava slozky a souboru, exportovat i apx/licencni key klic, jen tak ho presunout na jiné PC tak jak treba u Steam IMHO "jen-tak" nepujde.

Tuhle složku jsem také našel po nastavení zobrazovani skrytých složek. Ale stejně se do ní nemůžu dostat, protože mi byl odepřen přístup a nevím co s tím. Je také zajímavé, že se mi složka zobrazuje s nulovou velikosti. Pokud ovšem nejde dělat zálohu jako na Steamu, už to ani neřeším.