Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bezzrcadlovka pro mamku na focení? Jaká do 15k?

Zdravím.. Mamka mě poprosila o výběr fotoaparátu - na spíše amatérské focení (dovolené, výlety, atp..).
Bohužel ale nemám přehled o tom, jaké značky jsou kvalitní a které modely výrobce stále podporuje či nikoliv.

• Finanční limit je 15 tisíc korun..
• Skladem a jedině na Alze
• User-friendly ovládání
• Alespoň průměrná výdrž baterie
• Fotky budou spíše ala "babička stojí 2 metry od fotografa a za ní je cosi nebo kdosi.." nebo "hele socha" :D
• Videa jen vyjímečně, .. přesto by byla vítána optická stabilizace obrazu.

Nevím jestli se dívat jen po APS-C velikosti snímače nebo i po 4/3"

Zatím mi přijdou zajímavé tyto
Panasonic LUMIX DMC-G7 + objektiv LUMIX G VARIO 14-42 mm
Sony Alpha A6000 + objektiv 16-50mm
Olympus E-M10 Mark II + 14-42mm II R
Panasonic LUMIX DMC-GX800 + objektiv 12-32mm
V nabídce je ještě Canon EOS M100, ale bylo mi řečeno kamarádem, že Canon na řadu EOS M1 úplně kašle..

Poradí někdo? Je bezzrcadlo správnou volbou? A je některý z mého výběru dobrý k doporučení?

Řešení:

Ano, je pravda, že pro mamku je to overkill, ale i mě focení docela baví a foťák si budu zabavovat pro sebe a učit se,-)
Vím, že existují i kompakty, které jsou "jako" bezzrcadla, jen bez možnosti vyměnit objektiv, ale přijde mi jako blbost kupovat levný kompakt nebo naopak drahý kompakt.

Shlédl jsem ještě různé recenze a videa a slušně vyšla ta Sony Alpha 6000, kterou jsem tedy objednal.. Sic už je trochu starší, s výsledky fotek i videí jsem byl spokojen.

Ano, je pravda, že pro mamku je to overkill, ale i mě focení docela baví a foťák si budu zabavovat pro sebe a učit se,-)
Vím, že existují i kompakty, které jsou "jako" bezzrcadla, jen bez možnosti vyměnit objektiv, ale přijde mi jako blbost kupovat levný kompakt nebo naopak drahý kompakt.

Shlédl jsem ještě různé recenze a videa a slušně vyšla ta Sony Alpha 6000, kterou jsem tedy objednal.. Sic už je trochu starší, s výsledky fotek i videí jsem byl spokojen.

proč bezzracadlovku?

asi bych doporučil zrcadlovku, Pokud budou lowend zrcadlovky moc velký, tak bych šel do komapktu RX100
https://www.alza.cz/sony-dsc-rx100?dq=417760&kampan=adpla_produkty_Foto-Video_fotoaparaty_kompaktni_c_1o2_9062892_OS061x5_~52326843505~&gclid=Cj0KCQiA1sriBRD-ARIsABYdwwEDvgdBXQOGfNgAHt8Hri-2JCBY2MKk1swA-wnKRyRMGyGSzcP8LKcaAnjfEALw_wcB

jinak doporučuji se podívat sem a na další články jak vybrat fotak toho webu
https://www.fotoguru.cz/nejlepsi-fotoaparaty/

Argument výměnného skla, kdy celkový nákup je limitován 15K právě v segmentu bezzrcadlovek (strašně drahá skla) paradoxně vůbec nedává smysl