Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor 144Hz - jde nastavit jen 59 nebo 60 Hz

Ahoj, potřebuju poradit se 144hz herniho monitoru. Jde nastavit jen 59 nebo 60 hz. Windows 10, na notebooku Msi gf03 8rc.
Nastaveni nefunguje přes windows tools ani přes nvidii. Monitor se ve správci zařízení hlásí jako Obecný PnP monitor. Monitor sam o sobe na internetu zadne drivery nemá. Koupil jsem i HDMI 2.1 a stále nic. Když zapojím jiný ntb přes DP tak 144hz funguje, problém je ten, že ntb má jen hdmi vstup. Už si nevím rady.
Změna předmětu, původně: Monitor 144HZ (karel)
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Díky karle, ale jak jsem již psal, nastavení přes nvidii ani intel uhd nefunguje, ntb prostě vyhodnocuje monitor jako "obecný pnp monitor" místo MSI optix...
Proto dovoluje jen 60hz, Wikane hdmi 2.0 a 2.1 existuje, stačí napsat do googlu, to že mi píšeš proč to nejde neřeší můj problém, problém je ten že ten samý notebook včera přes hdmi na 144hz na jiném herním monitoru fungoval, dneska už na novém monitoru nefunguje.

Díky za radu, ale je naprosto k ničemu, dál jak 59-60hz mě windows 10 nepustí.
Hdmi 2.1 který jsem již koupil by neměl mít problém s 120hz a ani 144hz.
Včera na jiném herním monitoru přes stejný kabel 144hz šlo, dnes již ne, jak jsem už psal.

Ten tazatel pise, ze mu jde jen 59 a 60Hz, i ten jeho kabel by mel zvladnout na HDMI prenest 120Hz. Jasne, ze 144Hz jde jen pres DP, to se muze vztekat jak chce, ale specifikace hovori jasne. Nicmene porad zustava problem jak prenest 120Hz.
Koukal jsem na net a na tom MSI foru pisou, ze by 120/144Hz melo jit normalne pres genericky driver a proto MSI zadne zvlast ovladace k monitorum nevydava. Idiotske to je, ja bych takovy smejd vratil, ale asi standard herni monitor, nicmene teda porad kde by mohl byt problem.

1. V monitoru - proste vada.

2. V tom kabelu - preci jen by to chtelo jich vyzkouset vic.

3. V ovladaci graficke karty, minimalne tam by melo byt viditelnych tech 120Hz, pokud je vse ostatni OK. Takze zkusit update nebo reinstalovat ovladac grafiky.

Nic dalsiho me nenapada, ze by nekde mohl byt jeste problem.

Jemu to ani nedetekuje správně ten monitor. V tom odkaze píšou:

The drivers are not installed properly if it's recognised as a pnp monitor.
Goto Device Manager, Display Adapters and expand it.
Right click on the display driver and select Update driver software.
Click on OK.
After updating the drivers restart your computer.