Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dosah wifi Archer C9

Zdravím.
Koupil jsem do rodinného domu na vesnici TP-Link Archer C9, jako náhradu za historický AirLive WMM-3000AP ( pouze 2,4 GHz ).
Popis zde https://www.techrevue.cz/tp-link-archer-c9-router-nebo-domaci-server/ i jinde ho docela chválí.
Po pár dnech provozu musím napsat, že jede spolehlivě, ale dosah je menší. Výkon je nastaven na maximum. Dá se tomu nějak pomoci? Má smysl vypnout 5 GHz nebo 2,4 GHz, nebo to nemá význam?
U AP pouze 2,4GHz jsem si troufal dát silnější anteny. Někdy to pomohlo. Teď u toho 2,4/5 si nejsem jistý, co od toho čekat.
Máte nějaký tip?

Ak si chcel dobry dosah, mal si kupit mikrotika. Aj napriek tomu, ze ma len interne anteny, tak jeho dosah na 2.4 GHz je asi najvacsi zo vsetkych routrov na trhu. Aky ma router dosah zalezi hlavne od jeho umiestnenia v priestore. Silnejsie anteny nemusia nutne znamenat vacsi dosah.
Ked ten router niekto chvali, tak to znamena len tolko, ze v jeho byte mu to ide lepsie ako bol zvyknuty. Tam sa ovsem nepise nic o tom ako to bude fungovat v tvojom byte.