Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je tohle email České pojišťovny, nebo je to spam?

Přišel mi email od "cestovnipojisteni@ceska-pojistovna.cz" s nabídkou cestovního pojištění. Email obsahuje několik pro mě pochybných odkazů typu

https://link.emailmachine.cz/link/...

Další věc, co zpravidla bývá, tak doména za zavináčem je přímo web odesilatele, ale tahle adresa s pomlčkou je neplatná. Z principu na odkazy v emailu neklikám. Soudím správně, že je to spam? Pakliže ano, kde se kdo dozvěděl, že mám pojistku přímo s tímto uvedeným mailem u České pojišťovny - únik dat?

Já bych to považoval za spam. Pochybuji, že by ČP uváděla v e-mailu neexistující (nefungující) doménu. A pokud nejsi jejich klientem, tak bych se pozastavil nad tím, kde získali tvoji e-mailovou adresu (jak Česká pojišťovna, tak i ta 'emailmachine').

Paypal jeden čas posílal (a možná posílá pořád) emaily obsahující linky velmi připomínající napodobeniny domén používané při phishingu. Dokonce i jejich podpora jeden čas tvrdila, že nejde o validní emaily a jde tedy o pokus o podvod. Ale nakonec se ukázalo, že byly zcela legitimní.
Takže je klidně možné, že se něco podobného stalo i u ČS. Tím nepopírám, že to dost zavání amatérismem.