Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastaveni routeru

Koupil jsem si novy wi-firouter jako náhrada za stary typ. Bohužel nemůžu novy router nakonfigurovat. Nyni sit funguje bez problemu se starým routerem.

Sit
Modem od O2 echolife HG622u
IP 10.0.0.138
Rozsah IP 10.0.0.139 - 254

Propojeno z LAN portu do LAN portu

Novy router tp link archer c5 v4
IP 10.0.0.160
DHCP vypnuto
Nastaveno dynamicke ziskavani IP

Kde muže byt chyba?

jedna technická: proč nastavuješ lan adresu archer c5 do dhcp rozsahu echolife?

Rozsah IP 10.0.0.139 - 254

tak mu dej jako druhému zařízení třeba ip: 10.0.0.2

kdysi tplinky režim bridge nenabízely, novější firmware ho znají.
s bridge se přívod od huawei zastrčí do wan, u běžného ap se zapojí do jedné lan a ručně zakáže dhcp jako by to byl jen switch.

ne. echolife nechat na pokoji tak jak je.
bridge režim volíš až na tom druhém routeru - jenže ho každý nemusí umět.

citát jsem si dovolil polidštit, nemám rád, když po mě někdo řve:

když dam ip 10.0.0.2 tak po restartu mi to vyhodi a už se nedostanu do administrace routeru a musim ho zrestartovat

ať se vyhnem bridge: nastaví se druhému routeru ip adresa z rozsahu toho prvního, třeba 10.0.0.2, když je volná.
pak se u druhého routeru zakáže dhcp = dhcp disable
po potvrzení ztratíš spojení s druhým routerem -> teď připojíš kabel z lan výstupu 1.routeru do některého lan 2.routeru
síť odteď řídí první router, na tplink se dostaneš skrz 10.0.0.2, na huáááweiííí přes: 10.0.0.138

pro úplnost:

Jestli to správně chapu nastavit echolife do módu bridge kabel zapojim do lan portu . U archeru zapojim do wan portu a zakažu dhcp

bridge funguje jinak. přívodní kabel se dává do wan, to máš správně.
na druhém routeru někde v nastavení wan vstupu, nebo možná jako položka u lan bude volba "bridge", pokud ho umí.
2.router se pak sám domluví s prvním routerem, zvolí si vhodnou ip, vypne vnitřní nat a zakáže dhcp.

Dík všem za pomoc už jedu.
Problém jak jsem zjistil nebylo v zapojení, ale druhý router mi signalizoval v přehledu, že nemá přístup k internetu. Ve skutečnosti spojení i internet fungovala.
V tomto zapojení to je prý normální - vyjádření tech podpory.