Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení 5.1 reproduktorů

Dobrý den, mám starší reprosoustavu (Genius sw 5.1 home theater) a potřeboval bych je připojit do PC. V PC je pouze integrovaná zvuková karta (MSI Z370-A PRO) a při zapojení funguje 5.1 zvuk pouze u filmů. Chtěl bych aby mi jeli všechny reproduktory i u věcí, které nepodporují 5.1 zvuk. Moje zvuková karta nejspíše nepodporuje možnost zapnout nějaký virtuální 3D sound. Existuje nějaká software, který by mi mohl pomoct a nebo je nutnost koupit novou zvukovou kartu. Děkuji za pomoc.

Integrovana zvukovka Realtek doplneni stereo zvuku do dalsich vicekanalovych reproduktoru umi. Ja to v ovladaci od desky Asus mam jako polozku v nastroji pro nastaveni zvuku.

Tak jsem zjistil, ze u MSI ovladace Realteku to neni, ale MSI ovladac by na to mel mit externi software Nahimic Audio.

Mozna bych na tvem miste zkusil i ovladac co vydava primo Realtek, jestli to tam nebude integrovano. Kdyz by nefungoval nebo nebylo, tak leda pres ten spesl soft, co poskytuje MSI. Mel by byt ke stazeni na supportu MSI, kde mas ke stazeni ovladace pro desku.

No právě že ty pc mini plastový satelity 2:1 nebo 5:1 atd by bez toho aktivního wooferu byli na vyhození to platí i o těch k domácímu kinu,stereo je jasný že má basovej a výškovej třeba tak nepotřebuje nic dalšího jenže u 2:1 to máš roztahaný přes ten aktivní woofer navíc kterej má basy a ty 2 nebo 5 pouze vejšky třeba...

To nejde, je to jak pise ledni brtnik.

Kdyz mas nejake hifi reproduktory, tak tam tech repraku mas treba vic a jeden bere treba vejsky a druhej basy, klidne muze byt i neco na stredni tony. Plastove repracky k PC jsou sirokopasmove, takze musi vzit veskery zvuk ten jeden jedinny repracek u kazdeho ze dvou strereo plastacku. No a protoze basy jsou nejvetsi problem, tak tam mas subwoofer, ktery v mono rezimu vezme prave basy. To je to 2.1, je to zapojene normalne do stereo (dva vodice) a basovou jednotku si ridi to repro samo bez pomoci zvukovky, ta o nicem nevi.

U jeho 5.1 to ale tak neni, ma regulerne 2 predni, 2 zadni a center/subwoofer, teda 3 jacky (6 vodicu).

Jak ale pisu nahore, Realtek to umi simulovat, jen k tomu potrebuje soft. Na hernich reprackach to bude uplne jedno, ze tam je neco softwarove rizene ovladacem zvukovky.

Či existuje nejaký software na to netuším. Mnoho ľudí bude tvrdiť, že keď máš stereo zvuk tak ti bude hrať iba dvojica reproduktorov, nie je to však pravda. Pokiaľ si nenašiel v nastaveniach zvukovky niečo ako priestorový zvuk, tak skús ísť do ovládacích panelov, tak choď do zvuku, nájdi tam zariadenie teda tvoju zvukovku na ktorú bežíš, daj na nej pravé tlačítko a vlastnosti...tam preklikaj záložky a pozri sa či tam je niečo ako vyplnenie reproduktorov, vylepšenia zvuku a pod. Pokiaľ tam nič také nenájdeš, tak nevadí, nie vždy to tam totiž je. Ja mám zvukovku takú, že si prepnem v jej ovladacom paneli vstup (teda obyčajné stereo alebo 5.1) a výstup teda to koľko reproduktorov má hrať. Pointa je v tom, že pokiaľ chcem pozerať film v 5.1 tak si to musím zmeniť, keď počúvam hudbu, musím si otvoriť ovládač od zvukovky a zmeniť vstup na stereo. Nuž ale každá zvukovka je iná, takže nie je na to univerzálny návod. Jedine môžeš ešte skúsiť cez ovládací panel si dať zvuk, vybrať zvukovku a dať konfigurovať reproduktory, ale nedaj 5.1 ale daj stereo (v tomto prípade ti 5.1 nebude hrať na filmoch) a skús. Je to slabý pokus, ale vyskúšanie to stojí (i keď pravdepodobne nebudú hrať všetky, ale nikdy nevieš). Pokiaľ v ovládacom paneli windowsu vo zvuku nenájdeš tie vylepšenia ani v ovládači zvukovky (tuším sa mi zdá, že si písal, že máš realtek) tak potom už ísť iba na web realteku a skúsiť stiahnuť a nainštalovať iný (novší) ovládač na tvoju zvukovku. Pokiaľ by sa ti nič z toho nezadarilo tak ma viac nenapadá, potom pravdepodobne už len kúpiť novú zvukovku. Držím palce nech ti to funguje ako má :)