Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení 5.1 reproduktorů

Dobrý den, mám starší reprosoustavu (Genius sw 5.1 home theater) a potřeboval bych je připojit do PC. V PC je pouze integrovaná zvuková karta (MSI Z370-A PRO) a při zapojení funguje 5.1 zvuk pouze u filmů. Chtěl bych aby mi jeli všechny reproduktory i u věcí, které nepodporují 5.1 zvuk. Moje zvuková karta nejspíše nepodporuje možnost zapnout nějaký virtuální 3D sound. Existuje nějaká software, který by mi mohl pomoct a nebo je nutnost koupit novou zvukovou kartu. Děkuji za pomoc.

Či existuje nejaký software na to netuším. Mnoho ľudí bude tvrdiť, že keď máš stereo zvuk tak ti bude hrať iba dvojica reproduktorov, nie je to však pravda. Pokiaľ si nenašiel v nastaveniach zvukovky niečo ako priestorový zvuk, tak skús ísť do ovládacích panelov, tak choď do zvuku, nájdi tam zariadenie teda tvoju zvukovku na ktorú bežíš, daj na nej pravé tlačítko a vlastnosti...tam preklikaj záložky a pozri sa či tam je niečo ako vyplnenie reproduktorov, vylepšenia zvuku a pod. Pokiaľ tam nič také nenájdeš, tak nevadí, nie vždy to tam totiž je. Ja mám zvukovku takú, že si prepnem v jej ovladacom paneli vstup (teda obyčajné stereo alebo 5.1) a výstup teda to koľko reproduktorov má hrať. Pointa je v tom, že pokiaľ chcem pozerať film v 5.1 tak si to musím zmeniť, keď počúvam hudbu, musím si otvoriť ovládač od zvukovky a zmeniť vstup na stereo. Nuž ale každá zvukovka je iná, takže nie je na to univerzálny návod. Jedine môžeš ešte skúsiť cez ovládací panel si dať zvuk, vybrať zvukovku a dať konfigurovať reproduktory, ale nedaj 5.1 ale daj stereo (v tomto prípade ti 5.1 nebude hrať na filmoch) a skús. Je to slabý pokus, ale vyskúšanie to stojí (i keď pravdepodobne nebudú hrať všetky, ale nikdy nevieš). Pokiaľ v ovládacom paneli windowsu vo zvuku nenájdeš tie vylepšenia ani v ovládači zvukovky (tuším sa mi zdá, že si písal, že máš realtek) tak potom už ísť iba na web realteku a skúsiť stiahnuť a nainštalovať iný (novší) ovládač na tvoju zvukovku. Pokiaľ by sa ti nič z toho nezadarilo tak ma viac nenapadá, potom pravdepodobne už len kúpiť novú zvukovku. Držím palce nech ti to funguje ako má :)