Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro prarodiče

Dobrý den.
Pro své prarodiče hledám notebook. Budou ho v podstatě používat jen na prohlížení internetu, správu fotek a případně Microsoft Office. Ideální by byla numerická klávesnice. Nevím, jestli sáhnout po procesoru i5, nebo stačí i Celeron.
Děkuji.

pro srovnání:
právě jsem zapnul kancelářského chcípáka esprimo q520: procesor G3220T, 4gb ram, disk 2.5" 5.400ot
jsou na tom w10, bez sítě = nestahují se žádné aktualizace, a je to na mě trochu zdechlé.
zkusil jsem: na rozdíl od slabších atomů n3150+ na to jdou bez problémů nainstalovat win7, záleží jakému systému kdo dává přednost.

nevím, jak budou prarodiči odvázaní z 15" displeje. když jo, potom levný notebůů není překážkou. jen na to pootočení disku si budou muset vždycky počkat.

taky je možné se kvůli velikosti displeje 20-22" ohlížet po nějakém all-in-1, ale mívá to podobně slabý hw jako ten malý zotac a cenově nic moc.

Hezký den.
Předpokládám, že notebook je z prostorových důvodů (Pokud ne, pak také doporučuji klasické PC viz. fleg). Záleží, kolik chcete investovat. V každém případě brát větší uhlopříčku.
Já bych na dané požadavky doporučil některou verzi Acer Aspire 5 s uhlopříčkou 17.3" s IPS Full HD displejem.
Třeba tuto: https://www.czc.cz/acer-aspire-5-a517-51-55r4-cerna/237569/produkt

Ano notebook je zvolen z prostorových důvodu. Babička si vyzkoušela práci na 15,6" displeji a vyhovuje. Notebook by měl být maximálně za 12.000 Kč, raději méně. Opravdu bude sloužit spíše sem tam na kancelářskou práci a prohlížení internetu.
Děkuji.

Hezký den.
V takové cenové relaci bych doporučil jít do "repase". Dobře repasovaný notebook většinou daleko předčí levné notebooky. Levné notebooky v rukách laiků velice rychle "stárnou" (zpomalují, rozpadají se a pod.). Kromě toho babičce zatím stačí patnáctka, ale do budoucna již asi stačit nebude (vlasní zkušenost).

Mám dle tvých měřítek obyčejný notebook už 11 let a kromě toho, že morálně zastarává, mu není absolutně nic. Celou dobu se přenáší, používá, je jen plastový neznačkový. Staří lidé, pro které to tazatel shání, mají rádi nové věci, aby už vydržely. Myslím, že tvoje tvrzení o nových noteboocích není absolutní a je chybné příliš nějaký fakt zobecňovat.

Doporučuji tohoto prodejce - jsem navolil i nějaké rozumné parametry https://www.importpc.cz/notebooky/windows-10-pro.html?price=3463-11963.01 - mám s ním ty nejlepší zkušenosti. V čem spočívá repase? Tím bych se vůbec nezaobíral - s prodejcem je možno dohodnout klidně i dvouletou záruku. Jak se cosi "podělá", opraví ho, jako když by byl nb úplně nový.
Pro upřesnění - můžou to být stroje z výstav, prodejen atd., jako zkušební mašina. Pak stroj vyčistí, otestují - ve stavu B může být poškrábaný. A pokud tam byl nějaký vadný, ev. chybný díl - vymění ho - může být vyběhané ložisko ve ventilátoru apod.. 8-)

Beztak vana bude plastová. Závity zatavené v plastu se povytrhají, to plastové uložení rozpadne. Mám N56VV - hliník a tu náhle po záruce odpadl pant. Epoxid s kovovým plnidlem ho drží do teď a nic není poznat, funkčně je 100%. Když si ale vezmu, jak jsem tehdy řešil materiál a sáhnul po hliníku, tak pak mě to zklamání přesvědčilo, že je to jen efekt, ale jinak je to jedno.