Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro prarodiče

Dobrý den.
Pro své prarodiče hledám notebook. Budou ho v podstatě používat jen na prohlížení internetu, správu fotek a případně Microsoft Office. Ideální by byla numerická klávesnice. Nevím, jestli sáhnout po procesoru i5, nebo stačí i Celeron.
Děkuji.

Hezký den.
Předpokládám, že notebook je z prostorových důvodů (Pokud ne, pak také doporučuji klasické PC viz. fleg). Záleží, kolik chcete investovat. V každém případě brát větší uhlopříčku.
Já bych na dané požadavky doporučil některou verzi Acer Aspire 5 s uhlopříčkou 17.3" s IPS Full HD displejem.
Třeba tuto: https://www.czc.cz/acer-aspire-5-a517-51-55r4-cerna/237569/produkt

Ano notebook je zvolen z prostorových důvodu. Babička si vyzkoušela práci na 15,6" displeji a vyhovuje. Notebook by měl být maximálně za 12.000 Kč, raději méně. Opravdu bude sloužit spíše sem tam na kancelářskou práci a prohlížení internetu.
Děkuji.

Hezký den.
V takové cenové relaci bych doporučil jít do "repase". Dobře repasovaný notebook většinou daleko předčí levné notebooky. Levné notebooky v rukách laiků velice rychle "stárnou" (zpomalují, rozpadají se a pod.). Kromě toho babičce zatím stačí patnáctka, ale do budoucna již asi stačit nebude (vlasní zkušenost).

Doporučuji tohoto prodejce - jsem navolil i nějaké rozumné parametry https://www.importpc.cz/notebooky/windows-10-pro.html?price=3463-11963.01 - mám s ním ty nejlepší zkušenosti. V čem spočívá repase? Tím bych se vůbec nezaobíral - s prodejcem je možno dohodnout klidně i dvouletou záruku. Jak se cosi "podělá", opraví ho, jako když by byl nb úplně nový.
Pro upřesnění - můžou to být stroje z výstav, prodejen atd., jako zkušební mašina. Pak stroj vyčistí, otestují - ve stavu B může být poškrábaný. A pokud tam byl nějaký vadný, ev. chybný díl - vymění ho - může být vyběhané ložisko ve ventilátoru apod.. 8-)