Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prechod z neverejne ip na verejnou...rizika?

Hudbu a sem tam nejaký film stahuji pres utorrent 1.7.7. Máma neveřejnou ip v rozsahu 192.168 na netu host 212 a neco....ve stavové lište programu utorrent pasiv /žlutý trojuhelník jen chvíli při spuštení, než se načtou torrentu/. Veškeré upravy v torrentu jsou marné. Provider mi sdělil, že torrenty absolutne neblokuje a veřejnou adresu poskytuje zdarma. Jaký je váš názor na rizika s veřej. sítí??? je ochrana pc při zapnuté firewall a např. programu kaspersky dostačující??? jinak aktiv nebudu. Na různých forech a debatách někdo píše, že ikdyž je nekdo pasiv, může stahovat. Mne, ikdyž provider nic neblokuje. žádné úpravy nepomůžou a čudmě pořád na rychlost 0.1-....atd...smutnej pohled. Sem tam nejakej slušnejší torrent jede na 20-30kb. Za tu dobu co mám pevné připoj jsem masimálne viděl tak 40-50kb...a to střídavě.Pak zas pomalost jak kráva. Takže vás prosím ještě jednou o snázory úskalí s veřejnými adresami, ochranou pc atd. Díky moc

Provider ti sice nic neblokuje, ale to je tak všechno co pro tebe dělá.

http://portforward.com/english/routers/port_forward ing/2wire/1000hg/BitTorrent.htm (ignoruj část s routerem když není tvůj).

Je ochrana PC při zapnuté firewall a např. programu Kaspersky dostačující

Ne, zapnutý firewall obyčejně nestačí. Je k tomu ještě potřeba vědět

a) k čemu firewall je
b) jak nastavit v budoucnu vyjímky když bude potřeba

Tvá otázka naznačuje že a) nesplňuješ.

no vím jen asi minimum....firewall součast windows, ochrana Pc před viry apod???? Nebo ne? :-) S tím routerem....tzn. že teoreticky ikdyž mám neveřejnou IP, tak správně by mi provider i tak moh /kdyby chtěl/ port nejak přesměrovat? Já jsem providerovi psal adotaz včera ohledne torrentu a přesměrování portu, a akortá mi sdelili, že torrenty neblokují....oráku přesměrování routeru vynechali...nic na to nesdělili. Akorát Ze pripadne veřejná IP zdarma...no a ty stránky portforwardin.....složité jak prase....myslím, že když jsem to nedávno zkoušel, tak to chtělo i nejaké heslo čico.....

.....tat se mi lpodařilo najít českou verzi toho Tvého odkazu na nastavení firewallu....jomloéulvám se....už mi to trochu zapaluje....vytisk jsem si to a zkusím podle toho postupovat....ale moc nevěřím, že bych to měl spatne zadané. dík

Rozdíl mezi veřejnou a neveřejnou IP v tomto případě znamená, že u veřejné budeš "z venku" přímo vidět, pro to aby jsi byl aktivní je zapotřebí zpravidla jeden aktivní UDP port- čili stačí neveřejná a směrovaný port.
---
Ano i Pasiv může stahovat, ale pouze od Aktivů (aktiv stahuje odkohokoliv). Pokud máš ve swarmu hodně pasivů, tak jsi pomalý.
---
Bezpečnost: Veřejná Ip je pochopitelně hůř "bráněná", měl bys používat veškeré bezpečnostní prvky v systému (omezený účet, aktualizace, firewall). Tvůj problém by zčásti vyřešil router - obyč. koupíš i za pětikilo. Pokud plně nechápeš co ti firewall bude hlásit, nedokážeš dobře zabezpečit PC. Taková Kademlia (DHT - vynikající věc) zaplá v torrentu ti bude ještě týdny posílat hledací řetězce na tebe, i když už torrent nepoužíváš.
---
Jako pasiv jsem dlouhá léta používal vynikající BitSpirit.