Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prechod z neverejne ip na verejnou...rizika?

Hudbu a sem tam nejaký film stahuji pres utorrent 1.7.7. Máma neveřejnou ip v rozsahu 192.168 na netu host 212 a neco....ve stavové lište programu utorrent pasiv /žlutý trojuhelník jen chvíli při spuštení, než se načtou torrentu/. Veškeré upravy v torrentu jsou marné. Provider mi sdělil, že torrenty absolutne neblokuje a veřejnou adresu poskytuje zdarma. Jaký je váš názor na rizika s veřej. sítí??? je ochrana pc při zapnuté firewall a např. programu kaspersky dostačující??? jinak aktiv nebudu. Na různých forech a debatách někdo píše, že ikdyž je nekdo pasiv, může stahovat. Mne, ikdyž provider nic neblokuje. žádné úpravy nepomůžou a čudmě pořád na rychlost 0.1-....atd...smutnej pohled. Sem tam nejakej slušnejší torrent jede na 20-30kb. Za tu dobu co mám pevné připoj jsem masimálne viděl tak 40-50kb...a to střídavě.Pak zas pomalost jak kráva. Takže vás prosím ještě jednou o snázory úskalí s veřejnými adresami, ochranou pc atd. Díky moc

Provider ti sice nic neblokuje, ale to je tak všechno co pro tebe dělá.

http://portforward.com/english/routers/port_forward ing/2wire/1000hg/BitTorrent.htm (ignoruj část s routerem když není tvůj).

Je ochrana PC při zapnuté firewall a např. programu Kaspersky dostačující

Ne, zapnutý firewall obyčejně nestačí. Je k tomu ještě potřeba vědět

a) k čemu firewall je
b) jak nastavit v budoucnu vyjímky když bude potřeba

Tvá otázka naznačuje že a) nesplňuješ.

.....tat se mi lpodařilo najít českou verzi toho Tvého odkazu na nastavení firewallu....jomloéulvám se....už mi to trochu zapaluje....vytisk jsem si to a zkusím podle toho postupovat....ale moc nevěřím, že bych to měl spatne zadané. dík