Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem x86 vs x64

Zdravím, mám tady notebook:

Procesor: Intel® Core™ i3-5005U (2 GHz, 3 MB mezipaměti, 2 jádra)

Paměť: 4 GB DDR3L 1600 MHz SDRAM (1 x 4 GB)
Pevný disk: 500 GB (5400 ot./min)
Grafická karta: Intel® HD 5500

Jaká verze je pro tuto sestavu lepší? 32-bitová nebo 64-bitová? A mohl by mi případně někdo vysvětlit proč to tak je?

Děkuji za Vaše rady.

Kromě všech (správných) rad kolegů přede mnou je neoddiskutovatelným faktem, že 32 bitové systémy to mají za sebou a už pouze dobíhají. Proto je vhodné všude, kde to je jenom trochu možné (a nebrání tomu nějaké zvláštní okolnost), dávat 64 bitové operační systému (vč. programového vybavení).

na normálním hw ne.
(zmínil jsem to jako odpověď na "proč", že někteří hypermarketoví výrobci se v minulosti neštítili dodávat na trh krámy se 2gb ram, s atomem/celeronem, k tomu s pomalými disky, tam neměla 64bit instalace co dělat)
já to asi nevhodně zatáhnul do tohoto vlákna, kde tazatel řeší dnešní hw, na který nejspíš ani nesežene 32bit ovladače.