Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade Grafické karty

Dobrý den, jsem počítačový amatér ohledně upgradování HW a proto zde pokládám tuto otázku.
Mám tuto sestavu

Základová deska: Gigabyte GA-MA74GMT-S2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Procesor: DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)

RAM: 2x Kingston 9905471-001.A00LF 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)

Grafická karta: nVIDIA GeForce GT 220 (1024 MB)

Zdroj: Atlas 400W

HDD 1: WDC WD3200BPVT-80JJ5T0 ATA Device (298 GB, IDE)
HDD 2: WDC WD5000BEVT-22A0RT0 ATA Device (465 GB, IDE)

OS: Windows 10 Home Home Edition

a mám dotaz ohledně upgradu grafické karty a popřípadě paměti RAM (plánuji navýšit na 8GB) tak aby mi to Zdroj utáhl a především za rozumný peníz. Moje otázka tedy zní na jakou kartu upgradovat a popřípadě i jaké RAM zvolit. Jde o hraní her jako Middle-Earth Shadow of Mordor: Stín mordoru a podobně. Předem děkuji a pro případné detailnější informace jsem přiložil Report z Everest Ultimate.

Moc smysl upgradovat to nemá. Raději našetři a kup novou sestavu. Zdroj je neznámý a kdoví, jak dlouho vydrží. Možná tak nějakou levnou RX 550, ale je to hodně slabý PC a už by zasloužil důchod... Třeba tuhle, tá má spotřebu v zátěži 50W a je 6xvýkonnější než ta tvoje současná.
https://www.czc.cz/sapphire-radeon-pulse-rx550-2gb-2gb-gddr5/212977/produkt Ale narovinu ti říkám, já bych to nekupoval.

Pokud toužíš po grafice, tak nanejvýš nVidii GTX 1050. Ani tak nebude využita naplno a bude dražší, než zbytek sestavy. Upgrade paměti bych taky nedělal, protože na hry, kde už máš málo paměti, tak tam stejně nebude stíhat procesor. Chceš-li hrát nový hry, tak opravdu jedině nový počítač (nebo něco lepšího z bazaru).

Utáhne ale shit shoří jen tak protože tam je dokurvený úplně všechno a ochrany maj nulový takže klidně vypálí celej komp nebo byt ,tj vyměnil bych ho rovnou s tou GPU....Ten PSU sice neznám ale pamatuju jak někdo dával do PSU kondíky s nějakým označením a v nich byl schovanej úplně jinej tj do shitu se dával ještě větší aby to bylo levnější.:-D

Urcite se nechci hadat, ze to 160W da, ale soucastky casem starnou a uz nemaji takovou vydrz, treba kondik se nemusi nabit na plnou kapacitu, takze ve vysledku pujde se zatezi jen malinko vejs a ono uz to nebude stacit a zdroj se odpali. Pokud v takovem pripade nema dobre udelane jisteni, muze vzit neco sebou, treba novou grafiku a to by nastvalo. Tudiz tu poznamku, ze pridani neceho noveho do stare sunky nemusi dopadnout dle ocekavani vidim jako spravnou.

Kazdopadne, jak je hned v prvni odpovedi, vyhodit a poridit nove PC. Jestli vydrzel na tomhle doted, tak asi nehraje nic narocneho nebo mu staci nizke detaily a ani nove PC nemusi byt drahe. Kamos treba hral rok na integrovane R5 2400G nez nasetril a od znameho si odkoupil za polovicni peniz GTX1050Ti. Muze postupovat stejne.

Já taky nepíšu že nedá,ale v buhví jak starým shitu může začít hořet z různej důvodů pár ohíňků už sem zažil a známímu od šváry vyhořela komplet dílna minulej rok od nějakýho klumpu co tam měl,takže to není o tom utáhne neutáhne,ale chytne a odpálí něco nebo ne...