Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z notebooku zmizne wifi

Zdravím,
Mám problém s notebookom. Pri zapnutí by normálne vo win10 malo po kliknutí na ikonu pripojenia (vedľa hodín) ukázať možnosti Wi-fi, režim v lietadle a mobilný hotspot. No stáva sa mi pomerne často, že možnosti Wi-fi a mobilný hotspot zmiznú a jednoducho ostane len moznost zapnúť režim v lietadle. Nič sa nevyrieši ani po restartovani ntbku ani po riešení problemov v nastaveniach, dokonca ani po zmene na tovarenske nastavenia. Wi-fi opäť naskočí buď po pár minútach, hodinách pár krát sa mi stalo, že aj dňoch..

Wi-fi ničím nevypinam ani podobne, iba zmizne. Nie je to tak, žeby iba vypadlo pripojenie na konkrétnu sieť zmizne celková možnosť pripojenia.

Ďakujem za rady, ako postupovať pri probléme.

No, ale chápeme sa, že ten problém nie je v tom, že by sa režim v lietadle nedal vypnúť? On tam vlastne náhle ostane ako jediná možnosť a tie dve zmiznú. Porozmýšľam skôr nad tým downgradeom na win8. Tento problém totižto nevyriešili, ani keď som notebook reklamoval. Teraz už je, bohužiaľ, po záručnej dobe.
Každopádne, ďakujem za rady.

Ikonka ešte nič neznamená. Zrejme pošahná iconcache.
V Ovládacom panele - Centrum sietí, funguje pripojenie s vyobrazenými ikonami?
---------------------------------------------------------------
Do cmd.exe okopči:

netcfg -sn (Skontroluj, či je DNI_DNE na výstupe).

Následne do cmd.exe (ako Správca) okopči:

reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /f

netcfg -v -u dni_dne

Manuálne v Registroch, regedit.exe.

Prejdi na kľúč: HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3}.
Odstráň hausnumero clsid, ak urputne a stále existuje.

reštart PC
--------------------------------------
Prípadne "flusni" do cmd.exe príkazy:

netsh winsock reset
ipconfig /release
netsh int ip reset
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
-------------------------------------------------------------------------
Preinštaluj originál sieťový adaptér od výrobcu HW.

---------------------------------------------------------------------

Nedisponuješ popri W10 nejakým AV+Firewall od tretích výrobcov?

Neblokuje ti horlivý Firewall;
Host Process for Windows Services (svchost.exe), napríklad: 192.168.1.2
NT Kernel & System (System)

Neblokuješ si v súbore Hosts IP adresy nutné pre pripojenie svchost.exe?

Máš správne nastavený DNS server? (Zadaj pre protokol IPv4 free primár: 1.1.1.1 sekundár : 8.8.8.8)