Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetaktování procesoru

Nevím jestli to sem zas až tak patři no nicméně bych chtěl jak kvalitně a BEZPEČNĚ přetaktovat procesor.Na internetu je toho mnoho ale radši bych radu od Vás.Takže na googlu jsem hledal, našel, ale nevěřil :) Takže prosím nějáky jednoduchý návod jak bezpečně přetaktovat můj procesor.Např. to lze i s programem everest jehož sem šťastným uživatelem a nebo i přes BIOS.Radši bych byl pro návod přes everest přeci jen se v tom vice viznam ale BIOS taky není na obtíž.Dám Vám sem radši všechny informace o mém PC, protože zdaleka nevím co k tomu potřebujete.

Typ počítače : Platforma x86 standartu ACPI
_____________________________________________ _____________________________
Operační systém : Microsoft Windows Vista Home Premium
__________________________________________ ________________________________
DirectX : DirectX 10.0
_____________________________________________ _____________________________
Typ CPU : AMD Sempron, 1600 MHz (8x 200) 2800+
____________________________________________ ______________________________
Název základní desky : Gigabyte GA-K8NE (3PCI, 2PCI-E x1, PCI-E x16,
3DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)
_____________________________________________ _____________________________
Čipová sada základní desky : nVIDIA nForce4-4X, AMD Hammer
___________________________________________ _______________________________
Pracovní pamět (RAM) : 1280 MB (1GB + 256MB)
___________________________________________ _______________________________
Typ BIOSU : Award Modular (10/06/05)
_______________________________________ ___________________________________
Grafický adaptér : Radeon X300/X550 Series (Microsoft Corporation - WDDM)
(128 MB)
______________________________________________ ____________________________
Zvuková karta : Realtek ALC850 @ nVIDIA nForce4(CK8-04) - Audio Codec
Interface
________________________________________ __________________________________

taktovanim tvojej zostavy moc velky rozdiel oproti sucasnemu stavu neziskas
a navyse kym microsoft prestane podporovat xp, tak uz davno budes mat novy komp, takze by som radsej presiel spat na xp.
k tretiemu bodu - jedine bazar, na tvoju dosku sa ani procesor ani ramky v obchodoch nove nepredavaju

No můžeš to zkusit ale přes 2ghz se možná dostaneš ale moc ti to nepomůže.Vista je stavěna na dvě jádra.Paměti minimálně 2048mb.Jinak ti pojede všechno zabržděně.Na vistu bych určitě pořídil nový hradware.Jinak taktnout to můžeš ale výsledek bude maximálně 15%nárůst výkonu takže k ničemu...

Návody najdeš na pc tuning a pak už jenom zloušet..Jinak musíš snížit hyper transport na 3z5 a snížit frekvenci paměti z 400 na menší protože z frekvencí procesoru ti bude stoupat i frekvence pamětí hyper tarnsport sniž ať ti to utáhne sběrnice..Pak už jenom pomalu zvedat frekvnci CPU a zkoušet stabilitu.napětí je až to poslední..

na visty máš málo ram. ten nekompatibilní bezvýznamný modul 265mb rovnou vyhoď a dokup stejnou 1gb.
na nenažraný operační systém bys potřeboval tak dvojnásobný výkon, taktováním ho zvedneš o 10% - čili je to k ničemu.
a podívej se jaké blbosti sis nechal automaticky spouštět po startu, co ti trvale ubírá paměť a výkon.

Tenhle procesor přetaktuješ bezpečně maximálně na 240mhz fsb čili místo 8*200 budeš mít 8*240 což udělá rozdíl + 320mhz ale nijak nepomůže a nejspíš bys to ani nepoznal.

S kvalitnějším AMD Athlon 3000 a 3200 jsem dosáhl 265 gsb.

V biosu nastavíš fsb 220mhz pustíš test orthos a když hodinu nenahlásí chybu tak to zkusíš zvednout na 240mhz. Je možné že to při 240mhz ani nenaskočí:-D