Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetaktování procesoru

Nevím jestli to sem zas až tak patři no nicméně bych chtěl jak kvalitně a BEZPEČNĚ přetaktovat procesor.Na internetu je toho mnoho ale radši bych radu od Vás.Takže na googlu jsem hledal, našel, ale nevěřil :) Takže prosím nějáky jednoduchý návod jak bezpečně přetaktovat můj procesor.Např. to lze i s programem everest jehož sem šťastným uživatelem a nebo i přes BIOS.Radši bych byl pro návod přes everest přeci jen se v tom vice viznam ale BIOS taky není na obtíž.Dám Vám sem radši všechny informace o mém PC, protože zdaleka nevím co k tomu potřebujete.

Typ počítače : Platforma x86 standartu ACPI
_____________________________________________ _____________________________
Operační systém : Microsoft Windows Vista Home Premium
__________________________________________ ________________________________
DirectX : DirectX 10.0
_____________________________________________ _____________________________
Typ CPU : AMD Sempron, 1600 MHz (8x 200) 2800+
____________________________________________ ______________________________
Název základní desky : Gigabyte GA-K8NE (3PCI, 2PCI-E x1, PCI-E x16,
3DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)
_____________________________________________ _____________________________
Čipová sada základní desky : nVIDIA nForce4-4X, AMD Hammer
___________________________________________ _______________________________
Pracovní pamět (RAM) : 1280 MB (1GB + 256MB)
___________________________________________ _______________________________
Typ BIOSU : Award Modular (10/06/05)
_______________________________________ ___________________________________
Grafický adaptér : Radeon X300/X550 Series (Microsoft Corporation - WDDM)
(128 MB)
______________________________________________ ____________________________
Zvuková karta : Realtek ALC850 @ nVIDIA nForce4(CK8-04) - Audio Codec
Interface
________________________________________ __________________________________

Tenhle procesor přetaktuješ bezpečně maximálně na 240mhz fsb čili místo 8*200 budeš mít 8*240 což udělá rozdíl + 320mhz ale nijak nepomůže a nejspíš bys to ani nepoznal.

S kvalitnějším AMD Athlon 3000 a 3200 jsem dosáhl 265 gsb.

V biosu nastavíš fsb 220mhz pustíš test orthos a když hodinu nenahlásí chybu tak to zkusíš zvednout na 240mhz. Je možné že to při 240mhz ani nenaskočí:-D