Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stuttering v hrách

Zdravím, od doby, čo mám nový počítač s ním mám problémy. Počítač by mal byť schopný bez problémov rozbehnúť hociakú hru bez stutteringu, dropovania fps a podobne. Problém ale je, že stuttering pociťujem v každej hre, ktorú nemám zamknutú na 60FPS. Ide teda o všetky FPS hry (Okrem csgo). Skúšal som už asi všetko, čo by mohlo spôsobovať tento stuttering, ale nič nepomohlo. Teploty mám v pohode, skúšal som podtaktovať CPU, GPU, RAMky a asi všetky nastavenia vo Windows, drivery... Už naozaj neviem, čo viac by som mohol skúsiť. Bol by som naozaj vďačný, ak by mi s tým niekto dokázal pomôcť.
PC specs:
CPU - Ryzen 7 2700X
GPU - RTX 2080 Windforce
MOBO - x470 Aorus Ultra Gaming
RAM - Viper 4 2x8GB (3000MHz pri XMP)
SSD - Samsung 860 EVO 500GB
HDD - Seagate Barracuda 1TB
PSU - EVGA 650 GQ
Main Monitor - Dell S2417DG, 144-165 Hz, G-Sync

s amd chipsetem je tam základní deska - proto se začíná instalace ovladačů právě s ním, ten chipset nastaví vazby na ostatní periferie.
ale prý jsi instaloval všechno, tak by měl být správce zařízení bez otazníků.

cvičně bych si spustil nějaký správce úloh (raději ms process explorer):
- jestli neběží něco co nemá
- jestli se neukazuje vytížení cpu u položky hw interrupts, to by znamenalo chybu hw

Nazdar
- OS neuvadis, ale k tvé RTX@2080 bych silne doporucil posledni Build/Verzi Windows10.
* Minimalne ver. "1809" nejlépe "190x" kvuli lepsi optimizaci a podpore [Nvidia Ray_Tracing].

- Prevazne jsem zkousel radu RTX od vyrobce Asus, ale stutteringu ve hrach v odlisnych verzich je spise vlastnosti se kterou jsem se setkal nekolikrat.
* Jinak bych ti doporucil pouzit posledni verzi Nvidia, popripade provést verifikaci i dotupnosti aktualizaci tvych her zda-li nemaji nejakou aktualizaci pro GK typu RTX.

- Posledni nic neznamena, roli hraji prensé CISLA ! :-) Posledni Windows (preview urcite nemas)
- Presnou verzi OS mas jakou ? Staci stisknout "WIN + R" a napsat

winver

* Co ti naspal, 180x, 190x … ?

- Posledni "WHQ"L od Nvidia mas 417.71 nebo "posledni" 418.81 ?
* Vids sam, ze slovo "posledni" je opravdu realativni. Jinak i tak, za me plati plati to co jsem ti psal v prvnim prispevku, IMHO tady ty mikrotrhani vyresi jen postupné aktualizace jak OS, tak materialu nebo samotncy her.