Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stuttering v hrách

Zdravím, od doby, čo mám nový počítač s ním mám problémy. Počítač by mal byť schopný bez problémov rozbehnúť hociakú hru bez stutteringu, dropovania fps a podobne. Problém ale je, že stuttering pociťujem v každej hre, ktorú nemám zamknutú na 60FPS. Ide teda o všetky FPS hry (Okrem csgo). Skúšal som už asi všetko, čo by mohlo spôsobovať tento stuttering, ale nič nepomohlo. Teploty mám v pohode, skúšal som podtaktovať CPU, GPU, RAMky a asi všetky nastavenia vo Windows, drivery... Už naozaj neviem, čo viac by som mohol skúsiť. Bol by som naozaj vďačný, ak by mi s tým niekto dokázal pomôcť.
PC specs:
CPU - Ryzen 7 2700X
GPU - RTX 2080 Windforce
MOBO - x470 Aorus Ultra Gaming
RAM - Viper 4 2x8GB (3000MHz pri XMP)
SSD - Samsung 860 EVO 500GB
HDD - Seagate Barracuda 1TB
PSU - EVGA 650 GQ
Main Monitor - Dell S2417DG, 144-165 Hz, G-Sync

Nazdar
- OS neuvadis, ale k tvé RTX@2080 bych silne doporucil posledni Build/Verzi Windows10.
* Minimalne ver. "1809" nejlépe "190x" kvuli lepsi optimizaci a podpore [Nvidia Ray_Tracing].

- Prevazne jsem zkousel radu RTX od vyrobce Asus, ale stutteringu ve hrach v odlisnych verzich je spise vlastnosti se kterou jsem se setkal nekolikrat.
* Jinak bych ti doporucil pouzit posledni verzi Nvidia, popripade provést verifikaci i dotupnosti aktualizaci tvych her zda-li nemaji nejakou aktualizaci pro GK typu RTX.

- Posledni nic neznamena, roli hraji prensé CISLA ! :-) Posledni Windows (preview urcite nemas)
- Presnou verzi OS mas jakou ? Staci stisknout "WIN + R" a napsat

winver

* Co ti naspal, 180x, 190x … ?

- Posledni "WHQ"L od Nvidia mas 417.71 nebo "posledni" 418.81 ?
* Vids sam, ze slovo "posledni" je opravdu realativni. Jinak i tak, za me plati plati to co jsem ti psal v prvnim prispevku, IMHO tady ty mikrotrhani vyresi jen postupné aktualizace jak OS, tak materialu nebo samotncy her.