Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako nainštalovať Ubuntu na USB kľúč?

Nechcem si od suseda požičiavať Linuxový ntb, preto by som chcel Ubuntu spúšťať z USB kľúča. Cez Rufusa som natiahol na 8 GB USB kľúč Ubuntu 18.4, neskôr ľahší Lbuntu, lebo prvý z USB nenabootoval. Napočudovanie ani druhý. USB kľúč po reštarte ntb len chvíľu bliká a po pár sekundách naskočí WIN. Kde môže byť problém? Mám ntb Asus 10-ročný s WIN 10 s voľným priestorom na HD len 5 GB - žeby v tom?

Aj ja som tomu dlho neveril, ale je to tak. Nemusím napalovať Ubuntu na CD, našiel hotové staré CD s Knoppix 4.0, na ktorom otvorím Terminál a idem v linuxe. Smola ma však neopúšťa, lebo po vyčistení disku sa mi stratil návod na kontrolu pamäte android boxu, kvôli ktorému som Linux potreboval. Ak niekto vie, kde ho na webe hladať, budem rád.