Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučná grafická karta RTX 2080TI

zdravím koupil jsem novou grafiku přesně tuto https://www.alza.cz/gainward-geforce-rtx-2080-ti-phoenix-11gb-d5537203.htm?o=12 když surfuju po netu sleduju videa není slyšet v pc skoro nic jakmile začnu hrát hru grafika se rozjede na plno a celkem je slyšet nijak sem ji netaktoval ,teploty jsou okolo 70 stupnu podle MSI afterburner a v nějaké hře mi hučí i civka nelze nějak ten hluk stišit a nebo takto výkoná grafika bude prostě hlasitější než moje puvodní GTX 1070?

Máš nainstalované správné ovladače grafiky a spuštěný Control Panel na pozadí jako Službu?
Já mám takovou zkušenost, že bez spuštěného CP "v klidu" má grafika 800 až 1000 ot/s (tedy je slyšet).

Se spuštěným ContrPanem je grafika v klidu většinou na nule. 70 st. C sice není kritických, ale moje grafika (nVidia 1060) toho nikdy nedosáhla, ani v plném zatížení.

Stahovače jsou nespolehlivé. Stáhni si ručně odpovídající ovladač.
S panelem nemusíš dělat nic, jenom zkontroluj, jestli je ve Službách spuštěný (případně mu nastav autospouštění). Ale takhle výkonná karta asi bude vždy hlasitější.

stahl jsem ovladač ze stránky výrobce karty naisntaloval resetoval pc a stáhl i nějaký jejich nástroj na nastavení karty tak uvidíme každopadně díky za rady :) v tom jejich programu lze nastavit fan speed jeto ted na 35 % nevím jestli to muzu snizit.

tak po stažení ovladacu ticho, nehlučí takže moc díky vypadá že to pomohlo, akorát to ticho kazí hučení cívek :(:...zajímavé je že když zapnu ve hře V-sync spadnou fps na 80 a hučení cívek zmizí jinak tahám okolo 200 fps a slyším jak to hučí nelze to omezit ty fps ve hře přes nejaký program nebo bzučení cívek je neškodné?

Já bych volil těch 80 FPS a V-Sync. Ono se ti to při nich nějak seká?
Já nějak nechápu tu honbu za efpéeskami. :-)

Přečti si tohle: FPS-Limiter