Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU modul. Kabel

Ahoj ve spolek. Mam novy psu SS focus+ 650 platinum a chtel bych se zeptat jestli by sel pouzit modularni kabel ze staryho 520 m12II EVA protoze tam byl jen jeden s 2x4 pin na cpu a potreboval bych 3.
Dik

Ja chapu ze se vam zda nesmyslne tam zapojovat vsechny sloty cpu napajeni ale bohuzel nevidim jinej duvod proc by mi pri 1.43v nesla i3 na 5gh stabilne... Zdroj by nemel mit problem a voltaz na to je vysoka. Teploty si udrzuju na 80 max pri stress testu v cpuz... Je to jedina vec co tak bych mohl zkusit a i na tu i7 za mesic nebo dva to stejne bude potreba... Zdroj i deska jsou fungl novy i bios jsem flashnul na nejnovejsi verzi... Jediny co me tak z hlavy napadlo jestli nemisim zvednoul voltaz i na jinym cpu parametru nez na jadrech... Uprime me ten novej msi bios docela vyvedl z miry s tim kolik je tam moznosti ktery tam bud nebo byly schovany.

- Proste ten Overclock co jsi provedl neni stabilni, cemu na tom nerozumis?
- OC neni jen o tom zdvyhnou V-Core a Hz CPU. IMHO jsi to videl nekde na Youtube tak to ted beres jako referencni vec a na 5Ghz musi fungovat. Je dobré si uvedomit ze né kazdé CPU je stejné a Overclock snese proto ze to fungovalo nekomu jinému.
* Na jednom bude stabilni a na druhém nebude. Jak se casto uvadi "zalezi od kousku"..

PS: Jinak mimo problémy a nestabilitu ti to OC dalo co presne ?

Ne nevidel jsem to na youtubu uz par procesoru a grafik jsem taktoval akorat ne tolik pac jsem na to nemel zdroj ani chlazeni. A samozrejme rozumim ze kazdy procesor je jiny. Jenze stejne nejako OC na tekutym heliu nebo dusiku jde stabilne vytahnout buh vi jak vysoko tak by mel i normal oc kdyz je dostatecny hlazeni.
Nestabilni ve smyslu ze mi pri startu windows vyskoci asi 4 erory ze crashnul net framework nebo nesel zvuk, nebo crashovali hry. Vylozene bluescreen jsem nedostal po vylazeni voltaze.