Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows Vista - Ako nastaviť aktualizácie, aby nereštartovali systém?

Dá sa niekde pri aktualizáciách nastaviť, aby sa reštartovalo až vtedy ak používať povolí reštart, prípadne vôbec? V tom prípade by napísalo, že treba reštartovať a viac by to neotravovalo? Stalo sa totiž to, že začali nahadzovať aktualizácie, bolo odkliknuté, že pripomenúť neskôr a po 4 hodinách sa nahodili a automaticky sa reštartlo a stratili sa dôležité dáta. Žiadna otázka o reštarte nepadla. Predpokladám, že sa jednalo o dôležité aktualizácie a tie si reštart povolili samé. Viem čo nastaviť na Windows XP. Tam je centrum zabezpečenia a tam sa to nastavuje, ale neviem ako to vyzerá vo Viste. Môžte sem dať nejaký návod ako to nastaviť vo Viste prípadne nejaký obrázok k tomu? Vraj, ak bol reštart odkliknutý, pravdepodobne to bolo tak, že len kurzor sa nachádzal nad tlačítkom a nechtiac bolo možno odkliknuté, ale nepamätá si, že by niečo bolo vedome odkliknuté.

Edit:
Našiel som síce toto:
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/sk-SK/help /61fb9ef2-03c9-4a03-9b78-95bed6e508331051.mspx
Ale nejde mi o vynutie.

A preco nezmackne kazdych par minut Ctrl-S aby sa dokument ulozil? Ak to bolo vo Worde apod tak tam je aj automaticke ukladanie, takze 3hodiny v haji nie su.

Inac automaticke aktualizacie sa aj vo viste daju myslim nastavit ze stiahnut, ale NEinstalovat, len upozornit (vybehne ikonka vpravo dole). Podrobne to mas popisane tu, je na to normalne nastavenie vo Win
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/sk-SK/hel p/84fee4a4-2000-4de5-98a9-1e897e87f5661051.mspx

Ale myslim ze MS moze nejake kriticke update aj vynutit aby sa to nepytalo, nie som si isty. Ale bezne to neni.

Lenže ja chcem, aby sa inštalovali a v tom je rozdiel oproti tomu, čo píšeš ty. Len nechcem, aby sa mi reštartoval počítač, ak si nevšimnem okno o reštarte, resp. jeho odložení. Vyriešiť to viem, ale chcel by som to robiť REG súborom, aby som to nemusel pracne v systéme hľadať a meniť.

já ti rozumím (sám to používám, a nejen to, nastavuji takto třeba i firewall), ale dneska již nemám kapacity, právě jsem přišel z pracovní "šňůry" (14h) a mám toho plné kecky (navíc ještě cosik matlám, jinak bych počál ani nezapínal). Mám to v práci, tak ti to sem zítra postnu.