Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hvězdička u ikony wifi

Po zapnutí NB se každé ráno se objěví hvězdička dole na liště u ikonky wifi poté odpojím router ze sítě na 10 sekund a internet naběhne
začalo to dělat až teď před tím v pohodě a žádný zásah nebyl, může někdo poradit co s tím, router netis starší víc než 2 roky. Děkuji

možná že ten krám má všechno nastavené na automatiku a pak se s driverem tvé wifi dohadují na režimu. zkontroluj že je v routeru napevno:
wireless security: wpa2 + aes
bandwidth: 20mhz

taky zkoumej, jak máš zarušený signál sítěmi od sousedů, viz inssider. přelaď router někam, kde máš nejčistší signál.

a asi tušíš, že ta značka je nejlacinější šmejd - může jim odcházet stejně kvalitní napájecí adaptér. než hledat nový zdroj, zamyslel bych se nad normálním routerem. a jestli chceš v domácí síti zálohovat / kopírovat větší data, zvolil bych rovnou gigabitový model, ať má ten upgrade smysl.

oba. laikům se líp nastavují běžné domácí značky, spolehlivost provozu a aktualizace chyb jsou zase na straně mikrotiku.

archer c6: gigabit, 11ac. 4 ne zrovna estetické antény, ovšem mají zisk. jednoduché nastavení.

rb952: gigabit, pomalejší ac režim, což nemusí v praxi moc znamenat (v poslední době taky preferuju bezanténové routery, samozřejmě rozhoduje členitost bytu). cokoliv nad základní nastavení je spíš maturita. ale zas to nejsou lowendy se sotva stíhajícím procesorem.

potřetí: už to nastavení v routeru někdo zkontroloval?
http://screenshots.portforward.com/routers/Netis/WF-2404/Wireless_Security.htm
http://screenshots.portforward.com/routers/Netis/WF-2404/Wireless_Settings.htm
ale netis je značka totálních shitů, jak už jsem psal, je možné že jim odchází napájecí adaptér.

dotaz na nový router vidím výše.

jinak ta nedomluva není jen chování ifounů, od dob wifi 11n to dělá kdejaký krám.

takže počtvrté a pomalu:
už někdo zkontroloval nastavení wifi na routeru, že není volitelně wpa/wpa2, ani tkip/aes, ale jen jediná možnost napevno?

wireless security: wpa2 + aes
bandwidth: 20mhz

normální značky u wifi-n default nastavují normované wpa2 s aes, ale ty sis koupil netis, tak to musíš zkontrolovat a případně změnit ručně.
protože podle screenů co jsem viděl na netu a dal ti odkaz to vypadá, že netis má v nastavení automatické přepínání - a tupější ovladače wifikaret s tím mají problém.

když vidím ty potíže s chápáním kontroly u routeru, máš to teď jednoduché: až budeš volit příští router. vyhýbej se mikrotiku a vem ten archer c6.
ale předtím si můžeš aspoň spravit staré nastavení.

popáté - už jsi kontroloval tato dvě nastavení? (konkrétní typ routeru jsi doteď neuvedl)

http://screenshots.portforward.com/routers/Netis/WF-2404/Wireless_Security.htm
wireless security: wpa2 + aes
http://screenshots.portforward.com/routers/Netis/WF-2404/Wireless_Settings.htm
bandwidth: 20mhz ... netis to má jako channel width

do příkazového řádku prohlížeče zadáš ip routeru = 192.168.1.1, asi jako 66,6% uživatelů. a tam už to každej musí najít.

kdyby to dělal jenom a vždy ifoun, tak by je všechny na celém světě asi uživatelé reklamovali, nemyslíš?
psal jsem ti hned poprvé, že je to vzájemná nedomluva mezi dvěma zařízeními: router a wifikarta v mobilu.

proč sem z textového výpisu ipconfig dáváš skoro nečitelnou pidifotku, asi nemá cenu řešit.

na tvém nečitelném obrázku https://pc.poradna.net/files/85093-bez-nazvu1-jpg máš adresu 192.168.1.1 nastavenou jako gateway.

do routeru se můžeš dostat i z příkazového řádku, když tam zkopíruješ a spustíš tento skript:

for /f "tokens=3 delims= " %i in ('route print ^| find " 0.0.0.0"') do start http://%i

obrázky k nastavení WF2419:
http://screenshots.portforward.com/routers/Netis/WF2419/default.htm
zajímá tě pořád to samé - Wireless Security, Wireless Settings.

už ti asi konečně rozumím. ty se nedostaneš / neumíš dostat do routeru a jsi líný to přiznat.
vypadá že to necháváš zkontrolovat providerem (vůbec není bezpečné, že má z wan strany do routeru přístup) a nevíš co vlastně na těch dvou stránkách je, jinak bys tu dávno dal screen.

to že potřebuješ právě ac router je blábol. stejně jako že viníkem je pouze ifoun, kdežto šmejd od providera za tři stovky je ok.
ale na druhou stranu půjde o nový router s novým firmwarem a měl by fungovat líp. a když nebude, půjdeš si prostě koupit další router, protože se do něj zas nedostaneš...

tos ale mohl napsat hned u druhé odpovědi, nemuseli jsme ztrácet čas.
na ac routery už ses ptal, odpověď jsi dostal, není co řešit.

škoda že jsi nedal screen, ten popis je sporný:
buď tam máš volitelné zabezpečení "wpa/wpa2" ... špatně
nebo máš vybrané jenom wpa2 (s psk klíčem, šifrování aes) ... dobře
nejde odlišit co je jen nadpis nastavení tvého routeru a co jsou zvolené hodnoty.

jako bonus:

802.11b/g/n mixed

proč to teda musel být za každou cenu ac router? (ale nejsem proti, dnešní rozumný model za rozumný peníz, n-kové typy už jsou historie)
teoretický vyšší datový tok do mobilu tě stejně nezajímá, jiné krámy než ifoun nejspíš ac nemají. aspoň vidíš, že si z tebe poskytovatel dělá legraci.

V prípade týchto lacných domácich šuntov to máš nastavené v naprostom poriadku.

Firewall modemu slúži ledvaj na ochranu vlastného systému, inak je deravý, ako rešeto.
Pozri na položku (uško) ACL a ak sa dá v TP Linku nastaviť zadaj tieto hodnoty:

ACL Rule Index : 1
Secure IP Address: 192.168.1.2 - 192.168.1.254

ACL : 192.168.1.2 - 192.168.1.254
ALL Both

1200 není žádná pálka, u ac routerů spíš lowend.

"Dual Band Selection": http://screenshots.portforward.com/routers/TP-Link/Archer_C7_v2/Dual_Band_Selection.htm
podle toho mohou být dostupné možnosti v "5ghz - mode" (používané režimy):
http://screenshots.portforward.com/routers/TP-Link/Archer_C7_v2/Wireless_5GHz_Settings.htm

tvůj router může mít novější (modré) prostředí, ale nastavení bude podobné.

když na noc vypnu router

proč?

i router se spouští nějakou dobu, třeba až minutu. jestli máš rychlejší notebůů se ssd a přitom s tupou wifikartou, která neumí kanály 12-13, router se kvůli okolí (jestli máš sousedy) může po zapnutí dostat na tyto kanály (když není nastavený napevno) - a ty nemáš příjem.

máš nový router, který sis pořídil kvůli tomu, abys ho vypínal a ráno mohl pozorovat hvězdičky?
tyto jednoduché krabičky nemají plánovač, co by vypínal wifi za tebe. ale když ti nevadí mobil se 100-násobným výkonem, proč vypínat wifi?

Kukni sa manuálne do Registrov (regedit.exe) na kľúč:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\WcmSvc\GroupPolicy\fMinimizeConnections

doplň kľúč WcmSvc o nový kľúč a o pokľúč; GroupPolicy \ fMinimizeConnections

Reštart OS.

Vypni alebo zapni túto fajku v Správe zariadení pre tvoju sieťovú kartu (sieťový adaptér), reštart PC.

https://cdn.appuals.com/wp-content/uploads/2015/10/windows-10-wifi-9.png

-----

Skontroluj plné prístupové práva k súboru wcmsvc.dll:
http://servicedefaults.com/10/wcmsvc/

Spusti manuálne v Service Wcmsvc (WFDSConMgrSvc - Wi-Fi Direct Services Connection Manager Service);

pre konzolu cmd.exe, ako Správca!

sc config Wcmsvc start= auto
sc start Wcmsvc

https://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/all/wi-fi-ikona-s-hv%C4%9Bzdi%C4%8Dkou/119ddb37-1b8b-4209-a37c-3c7c5d1302dc

... dříve to nedělalo ...

Možná to bude mít souvislost s aktualizací ovladačů, kdy si do Windows MS nacpe svoje generické ovladače, které nemusejí 100% fungovat. Zkus tento postup:
1. Zakaž automatickou aktualizaci ovladačů - postup zde
2. Jdi na web výrobce Tvého notebooku, najdi, stáhni a nainstaluj všechny ovladače, začni ovladačem čipsetu.