Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypalovačka LG GH20 NS 10 - točí jako blázen - a nic

A je to tady. Blbec potřebuje poradit, a tak plní svojí "výhrůžku", a prosím o pomoc.
Nová palírna - viz.dotaz. Je to už druhá, první dokazatelně šla do kytek za 1/2 hod.
Zapojím, správce jí vidí, pracuje prý správně - ale - dám do ní DVD /orig./ točí jako blázen - a nic.
Mám podezření, že bude blbě nastavená v biosu. A já bych pořeboval poradit, kam se mám do biosu kouknout, a co a jak nastavit.
Předem se omlouvám, že zase možná píšu blbiny, ale od blbce nic jiného čekat nemůžete.
A tak vás prosím, o nějaký "polopatický" návod - do biosu se dostat umím, ale pak se bojím, abych něco nezmrvil.
A předem děkuji, i za nadávky.
Změna předmětu, původně: vypalovačka LG GH20 NS 10 (LaKr) (Kráťa)

můžeš tu vypalovačku vyzkoušet u někoho jiného?
je to sata typ, v biosu není co nastavovat - jen tam má být vidět, ať máš jistotu že třeba není fouklá do přídavného raid řadiče.
edit: aha, správce zařízení ji vidí, tak to nebude to. ale stejně bych ji v biosu zkontroloval, a ve správci zařízení jaké jí přiřadil dma.

Teď jsem si uvědomil, že s tím jsem měl začít.
Deska je Gigabyte GA-M56S-S3, palírna připojená do do SATA II0 /jako ta původní/, a s tím zkoušením u někoho jiného, je malinko problém. První mi kamarád odnesl do práce, a jeho šéfovi trvalo 14 dní, než jí vyzkoušel. Potom jsem jí ještě pro sichra odvez k synovi /100 km/, a bych měl jistotu, že odešla.
DMA bylo to první na co jsem se díval.

možná půjdeš do krámu s tím krámem podruhé, ale v tomto stavu bych ji reklamoval - ať to prodejce otestuje sám.
že by měl lg špatný rok?

dívám se že to je nvidia chipset, no dík, předpokládám že ses dopustil instalace ovladačů - sata-raid a další?
(nedávno jsem taky pořizoval gigabyte, ovladače na cd byly nefunkční/neinstalovatelné, taky jsem je musel stahovat z netu)

edit: tady připomínají zrůdnosti typu daemon tools...

Odpovídám na předcházející dodazy. Výměna kabelu SATA, ve správci je vidět. Odnistalace ovladače - restart - nic
S DVD nemluví, CD načte /tracky 1- 18/, při volbě přehrát - nic. Datové CD i DVD - nic.
Jenom točí, že bych s ní mohl vydělávat prachy jako kolotoč na Matějský.
Brtníku budeš mít pravdu řek bych na 100%, že půjde zpátky k prodejci. A s těma ovladačema na desku také. Při hledání na NETU, jsem byl upozorněn, že CD s ovladačema stojí za starou belu, vlezl jsem k Gigabytům /cz/, našel co potřebuji, ale zase ta "engličtina". Znovu opakuji, mám strach, abych něco nezmrvil.
Nedá se nic dělat, musím počkat až se zkušení vrátí z dovolené, a mrknou se mi na to.
Jinak díky za rady, a až to bude v richtiku, tak se ozvu, kde byl zakopanej pes.
Teď už také přemýšlím, že to bude do budoucna jiná vypalovačka /výrobce/, i když se mi tady válí LG 4120B už čtvrtý rok, a jede jak fretka. A co už toho vypálila.
No jo jsou to jen výrobky, a holt se nějaký nepovede.
A mimo soutěž bez ztráty kytičky - s jakým ksindlem má kdo jaké zkušenosti, co se SATA vypalovačky týká ?

sice PATA, ale LG:

4166B - prestala vyjizdet sachta, sponkou me to prestalo bavit (pouzivani - 4 mesice)
vymena za H20L - po trech mesicich prestala cist CD, cetla pouze DVD

Vymena za Samsung SH-182D. Jede uz pres rok, musel jsem updatovat firmware na ver.5 (protoze drivejsi nedokazalo korektne pracovat s medii Tayo Yuden), coz zpusobilo vetsi "lead-in". Pri dlohodobem pouzivani navic vydava zvuk "kancelarske sponky v kovove krabicce", jinak ale funguje bez problemu. Az se rozsype, pujde zase na reklamaci - takze pocitam, ze jednou koupena mechanika vydrzi na cely zivot (s vymenou se pocita zarucni lhuta opet znova...) :-D

Zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník - § 627
(1) Doba od uplatnění práva z odpovědnosti za vady až do doby, kdy kupující po skončení opravy byl povinen věc převzít, se do záruční doby nepočítá. Prodávající je povinen vydat kupujícímu potvrzení o tom, kdy právo uplatnil, jakož i o provedení opravy a o době jejího trvání.
(2) Dojde-li k výměně, začne běžet záruční doba znovu od převzetí nové věci. Totéž platí, dojde-li k výměně součástky, na kterou byla poskytnuta záruka.
(3) Jakákoliv ujednání mezi prodávajícím a kupujícím, uzavřená před uplatněním práva z odpovědnosti za vadu prodané věci, pokud by v jejich důsledku toto právo zaniklo nebo bylo omezeno, jsou neplatná.

Vidis bod 2? ;-)
Tyka se to samozrejme pouze fyzickych osob. Pravnicke se ridi obchodnim zakonikem, tam muze byt situace jina...

značka: pokud si můžu vybrat, upřednostním korejský samsung, míval jedny z nejlepších výsledků v testech co se týká opravitelnosti chyb při čtení.
teď se dívám že mám v pc japonský nec?? sorry, zrovna píšu na firemním notebuku, nedošlo mi to. japonské krámy jsou asi kvalitní, ale předražené a funkčně zaostalé.
samsung má spojenou fabriku s toshibou (druhé japonské fuj), což si myslím že jejich úroveň poškodilo; viz předkolega. ale v domácím pc to mám.
automaticky se vyhýbám čínským zhovadilostem jako je benq.

ovladače: ty co se týkají boardu by tam měly být, windows přímo podporují jen chipsety intel (do roku vydání té edice). u tvé desky je navíc sata kontroler od další firmy, proto je ten driver nutný ať si s hardwarem windows umí rozumně poradit. čili si ve správci hardware zobraz strom s ide řadičem, u sata kontroleru se ve vlastnostech podívej na ovladač - pokud je univerzální microsoft, přeinstaluj to tím staženým od gigabyte.

Pánové, ještě jednou velké díky.
Půjde se pro novou palírnu, akorát SILNĚ přemýšlím, že svěsím vocas, a pokorně si jí nechám vyměnit za nějakou "starou" - tím nemyslím manželku, ale ATA. To po zkušenosti s tou mojí "bábou" LG 4120. Čas vypalování mě netlačí, toho mám dost /kdyby jste nějaký pořebovali, tak lacino prodám/.
Na překopání ovladačů desky si fakt netroufám, musí to holt udělat někdo jiný.
Díky za váš čas.

LG H55N - první mi odešla po měsíci, vyreklamoval jsem a zatím drží, i když už ne v mém kompu. Pak jsem koupil ASUS 1814, ta odešla po třech měsících, vyreklamoval jsem, vrátili mi místo ní LG H55N, odešla po prvním vypáleném DVD (zatím rekord), ještě jsem ji nereklamoval, leží mi tu na stole a v kompu se mi vrtí prastará LG GSA4160. Ta už má natočenejch dobrejch pětset DVD a furt drží. Nevím co se děje, ale připadá mi to, že ty nový věci jsou čímdál větší šmejdy.