Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypalovačka LG GH20 NS 10 - točí jako blázen - a nic

A je to tady. Blbec potřebuje poradit, a tak plní svojí "výhrůžku", a prosím o pomoc.
Nová palírna - viz.dotaz. Je to už druhá, první dokazatelně šla do kytek za 1/2 hod.
Zapojím, správce jí vidí, pracuje prý správně - ale - dám do ní DVD /orig./ točí jako blázen - a nic.
Mám podezření, že bude blbě nastavená v biosu. A já bych pořeboval poradit, kam se mám do biosu kouknout, a co a jak nastavit.
Předem se omlouvám, že zase možná píšu blbiny, ale od blbce nic jiného čekat nemůžete.
A tak vás prosím, o nějaký "polopatický" návod - do biosu se dostat umím, ale pak se bojím, abych něco nezmrvil.
A předem děkuji, i za nadávky.
Změna předmětu, původně: vypalovačka LG GH20 NS 10 (LaKr) (Kráťa)

můžeš tu vypalovačku vyzkoušet u někoho jiného?
je to sata typ, v biosu není co nastavovat - jen tam má být vidět, ať máš jistotu že třeba není fouklá do přídavného raid řadiče.
edit: aha, správce zařízení ji vidí, tak to nebude to. ale stejně bych ji v biosu zkontroloval, a ve správci zařízení jaké jí přiřadil dma.

Teď jsem si uvědomil, že s tím jsem měl začít.
Deska je Gigabyte GA-M56S-S3, palírna připojená do do SATA II0 /jako ta původní/, a s tím zkoušením u někoho jiného, je malinko problém. První mi kamarád odnesl do práce, a jeho šéfovi trvalo 14 dní, než jí vyzkoušel. Potom jsem jí ještě pro sichra odvez k synovi /100 km/, a bych měl jistotu, že odešla.
DMA bylo to první na co jsem se díval.

možná půjdeš do krámu s tím krámem podruhé, ale v tomto stavu bych ji reklamoval - ať to prodejce otestuje sám.
že by měl lg špatný rok?

dívám se že to je nvidia chipset, no dík, předpokládám že ses dopustil instalace ovladačů - sata-raid a další?
(nedávno jsem taky pořizoval gigabyte, ovladače na cd byly nefunkční/neinstalovatelné, taky jsem je musel stahovat z netu)

edit: tady připomínají zrůdnosti typu daemon tools...

Odpovídám na předcházející dodazy. Výměna kabelu SATA, ve správci je vidět. Odnistalace ovladače - restart - nic
S DVD nemluví, CD načte /tracky 1- 18/, při volbě přehrát - nic. Datové CD i DVD - nic.
Jenom točí, že bych s ní mohl vydělávat prachy jako kolotoč na Matějský.
Brtníku budeš mít pravdu řek bych na 100%, že půjde zpátky k prodejci. A s těma ovladačema na desku také. Při hledání na NETU, jsem byl upozorněn, že CD s ovladačema stojí za starou belu, vlezl jsem k Gigabytům /cz/, našel co potřebuji, ale zase ta "engličtina". Znovu opakuji, mám strach, abych něco nezmrvil.
Nedá se nic dělat, musím počkat až se zkušení vrátí z dovolené, a mrknou se mi na to.
Jinak díky za rady, a až to bude v richtiku, tak se ozvu, kde byl zakopanej pes.
Teď už také přemýšlím, že to bude do budoucna jiná vypalovačka /výrobce/, i když se mi tady válí LG 4120B už čtvrtý rok, a jede jak fretka. A co už toho vypálila.
No jo jsou to jen výrobky, a holt se nějaký nepovede.
A mimo soutěž bez ztráty kytičky - s jakým ksindlem má kdo jaké zkušenosti, co se SATA vypalovačky týká ?

sice PATA, ale LG:

4166B - prestala vyjizdet sachta, sponkou me to prestalo bavit (pouzivani - 4 mesice)
vymena za H20L - po trech mesicich prestala cist CD, cetla pouze DVD

Vymena za Samsung SH-182D. Jede uz pres rok, musel jsem updatovat firmware na ver.5 (protoze drivejsi nedokazalo korektne pracovat s medii Tayo Yuden), coz zpusobilo vetsi "lead-in". Pri dlohodobem pouzivani navic vydava zvuk "kancelarske sponky v kovove krabicce", jinak ale funguje bez problemu. Az se rozsype, pujde zase na reklamaci - takze pocitam, ze jednou koupena mechanika vydrzi na cely zivot (s vymenou se pocita zarucni lhuta opet znova...) :-D

Zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník - § 627
(1) Doba od uplatnění práva z odpovědnosti za vady až do doby, kdy kupující po skončení opravy byl povinen věc převzít, se do záruční doby nepočítá. Prodávající je povinen vydat kupujícímu potvrzení o tom, kdy právo uplatnil, jakož i o provedení opravy a o době jejího trvání.
(2) Dojde-li k výměně, začne běžet záruční doba znovu od převzetí nové věci. Totéž platí, dojde-li k výměně součástky, na kterou byla poskytnuta záruka.
(3) Jakákoliv ujednání mezi prodávajícím a kupujícím, uzavřená před uplatněním práva z odpovědnosti za vadu prodané věci, pokud by v jejich důsledku toto právo zaniklo nebo bylo omezeno, jsou neplatná.

Vidis bod 2? ;-)
Tyka se to samozrejme pouze fyzickych osob. Pravnicke se ridi obchodnim zakonikem, tam muze byt situace jina...