Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazovaná rychlost Wifi

Ahoj,

když dám v příkazovém řádku:

netsh wlan show interfaces

ukazuje se mi:

Receive rate (Mbps): 72
Transmit rate (Mbps): 72
Signal: 34%

A potom se podívám do grafického rozhraní Wifi adaptéru a tam se ukazuje rychlost (aktuálně) 5,5 Mb/s a signál 4 čárky z 5. Ta rychlost tady v grafickém rozhraní se občas i mění (39 Mb/s, 49 Mb/s, 54 Mb/s, 72 Mb/s).
Jinak běžně mi přes Wifi teče 40 Mb/s, přes LAN pak 52 Mb/s.

Co je to za zmatek?

Nějak nechápu, jak s tím souvisí panelák a sousedi. Nebydlím v paneláku, připojení mám celé jen sám pro sebe. V mém okolí je jen jedna další wifi na úplně o dost rozdílném kanále - opět nevím, jak to s tím souvisí...
Nad čím bych se měl zamýšlet v inSSIDeru?

nenapsal jsi do dotazu vůbec nic. asi čekáš, že budu prohledávat celé fórum, jaké jsou zrovna u tebe doma podmínky a ještě si to vytisknu na zeď, až zase za týden přijdeš a budeš stejně líný do dotazu cokoliv napsat.

takže ve svém domě nemáš mezi tajným routerem a tajným notebukem žádnou zeď a trávíš čas pozorováním čísel, ok.
natáhni si od routeru kabel, čísla budou zajímavější.

Zajímalo mě jen, proč se v cmd zobrazuje něco jiného než v grafickém rozhraní - na to jsi zčásti odpověděl.

Co jsem měl do dotazu napsat? Mezi notebookem a modemem zeď je. Taky by bylo fajn, kdybys i ty odpovídal přímo na otázky bez té omáčky okolo - třeba jak nějaká zeď a panelák se sousedy souvisí s dotazem a proč jsem se měl a nad čím zamyslet v inSSIDeru?
InSSIDer chce po mně vytvořit účet, aby se to vůbec nainstalovalo - celý žhavý...

když pozoruješ čísla - a co si vybavuju jsi tu po několikáté - tak asi ne proto že ti všechno funguje.
= předpokládám klasický problém s wifi v zarušeném baráku.
fak si nevedu seznam přezdívek s dispozicí bytu každého tazatele, asi je to jen moje chyba.

proto inssider, má i starší free verzi bez registrace, může se někdy hodit: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html

ale nemáš sousedy, jen nějaké zdi a trváš na wifi, abys mohl dál řešit mizerný příjem ze stále tajného routeru.
kabel není vítané slovo, tak můžeš u czc googlit powerline.

ty ses ale ptal na něco jiného: proč pozoruješ jiná čísla v commandline a jiná v gui?
jen si tipnu: třeba sis nenapsal smyčku, kde by se vypisoval aktuálně zjištěný údaj a mohlo by to taky kolísat.
ale protože mě to nezajímá a nevidím v tom žádný smysl, jen řečnickou:
pomůže nějak pozorování čísel tomu signálu? vzchopí se?
a pro labužníky: jaký odstup s/š znamená windowsí síla signálu 30%?

Aj LAN kabel ma rozne rychlosti (10/100/1000 Mbps), akurat sa neprepinaju za prevadzky, pretoze LAN ma oproti WIFI velmi malu chybovost. Dalo by sa povedat, ze takmer ziadnu.
Wifi prepinanim rychlosti reaguje na rusenie v realnom case.