Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazovaná rychlost Wifi

Ahoj,

když dám v příkazovém řádku:

netsh wlan show interfaces

ukazuje se mi:

Receive rate (Mbps): 72
Transmit rate (Mbps): 72
Signal: 34%

A potom se podívám do grafického rozhraní Wifi adaptéru a tam se ukazuje rychlost (aktuálně) 5,5 Mb/s a signál 4 čárky z 5. Ta rychlost tady v grafickém rozhraní se občas i mění (39 Mb/s, 49 Mb/s, 54 Mb/s, 72 Mb/s).
Jinak běžně mi přes Wifi teče 40 Mb/s, přes LAN pak 52 Mb/s.

Co je to za zmatek?

Aj LAN kabel ma rozne rychlosti (10/100/1000 Mbps), akurat sa neprepinaju za prevadzky, pretoze LAN ma oproti WIFI velmi malu chybovost. Dalo by sa povedat, ze takmer ziadnu.
Wifi prepinanim rychlosti reaguje na rusenie v realnom case.