Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolísání (výpadky) proudu vs. počítače

Kolísá tu proud, vždy proud protě "cvakne" jako při bouřce a těch výpadků bylo během 20ti minut asi 10 a problém je v tom, že některé počítače už nejsou schopny naběhnout. Už v několika případech se stalo, že počítač nešel zapnout, ale klávesnice svítila. Mohlo by to být zdrojem, jak jdou ty elektrické impulzy, jestli s nimi něco neprovedli. Nevíte co by to tak mohlo být a jak to vyřešit?
Děkuji

těch výpadků bylo během 20ti minut asi 10

to není normální, chce to najít příčinu vvýpadků.
bliká zároveň lampička ze zásuvky? neopalují se někde kontakty v zásuvce nebo v krabici ve zdi? prověř všechny utažené šrouby - šroubovákem s fázovkou, ať víš kam lezeš, šroubuje se zásadně jednou rukou, druhá se neopírá o nic. nebo si k tomu vypni pojistky.