Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC nespolupracuje s monitorem

Dobrý den,
ráno jsem si přinesl počítač od opraváře, přede mnou ho měl ještě zaplý, pak jo odpojil od kabelů a já ho odnesl domů. Doma jsem ho zapojil, zapl, ale počítač se jen zapne, ani nebliká červené světýlko z přední strany počítače a monitor se chová jako kdyby byl počítač vyplí. Přitom ráno ještě u něho fungoval a jen jsem ho přinesl domů a zapojil. Tak se chci zeptat, jestli nevíte co s tím.
Děkuji za odpověď.

Základní deska je msi 950a.

google ani stránky msi nechtějí základní desku "950a" najít. a tak je to v tomto dotazu se vším: s výkonem který se neomezoval, s kablíky které se uvolnily cestou ze schodů, se stále nenalezeným(?) manuálem, se špatným označením desky.

odpoj napájení, dej cmos reset, pak připoj šňůru a zkus zapnout. jinak si najdi normální servis.

k resetu cmos, viz obrázek.
psal jsem že se dělá při odpojeném napájení. o data člověk nepřijde, pro jistotu je vhodné zkontrolovat režim bootování.

k tomu vga monitoru: ty převodníky digitál/analog stojí za vyliž. to si tak někdo koupí nejsociálnější low-end monitor s jediným vga vstupem, pak upgraduje grafiku a hrozně se diví, že starý monitor může vyhodit.