Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VMAX Visionbook 10wi Pro - problém s inštaláciou Windowsu

Zdravím,

na tomto zariadení som chcel nainštalovať Windows 10, pretože po zapnutí napíše, že prebieha automatická oprava a vyhodí následne bluescreen s errorom - ACPI BIOS ERROR.

BIOS tohto zariadenia je trochu chaotický, pretože neobsahuje možnosť voľby že čo má byť ako prvé, teda že hneď by si to bralo z USB tú inštaláciu. (možno hej, len neviem to nájsť)
Avšak v Boot manager sú EFI Boot Devices: Phoenix OS, Windows Boot Manager, dané USB na ktorom je inštalačka, Windows Recovery. Okrem USB, pri všetkých nasleduje ten istý loading že prebieha automatická oprava a následne vyhodí bluescreen. Keď dám možnosť s USB, objaví sa GNU GRUB version 2.00 a už som našiel všelijaké príkazy ktoré tam majú napísať, ale zjavne sú nesprávne, pretože nič sa nedeje, alebo chýba nejaký súbor.

Nájde sa niekto, kto vie, ako jednoducho nainštalovať Windows na toto zariadenie?
Ďakujem

příkaz by mohl jít zadat po začátku instalace w10: shift+f10 vyvolá okno cmd.exe
ale nechci ti nutit syntaxi diskpart, ať si ještě nezmažeš instalační flashku.

formátovač disků v instalátoru windows stál vždycky za prd (jinak už bys to dávno měl).

pak nezbývá než bootovací nástroj třetí strany, nějaký partition manager.
ten tvůj visionbook má předpokládám jen usb, nemá cd mechaniku, takže se samotným iso si nejspíš neporadíš (i když rufus by ho mohl dostat na usb)
stejně tak nepředpokládám, že máš doma externí cd mechaniku - opět by stačilo ve stoláku vypálit vhodné iso: partition wizard 9.1, gparted, partlogic, ...
anebo možnost - z nainstalované .exe aplikace na stoláku vygenerovat bootovací cd: https://www.aomeitech.com/pe-builder.html

"disk" v tom visionbooku musí být nastavený stejně (mbr/uefi), jak máš vytvořenou instalační flashku w10 přes rufus.

ale obávám se, že nemáš žádné nástroje, nerozumíš tomu co se má udělat a že bude nejlepší to někomu dát.

ale podle tebe je to špatně, ty víš nejlíp, co je pro každého správné.

Nezlob se na me, ale to samé bych mohl napsat i ja, navíc nikde neuvadim nebo nevnucuju pouzivej to tak protoze me to tak vyhovuje. Nevím vse nejlíp, ale jestli ten NTB koupil s a vyrobce zvolil GPT tak nevím proc by ho mel menit za MBR, pak se muze divit ze mu to nefunguje navíc jestli ten NTB umi a «podporuje jen boot_UEFI» coz je dnes v móde. O nakém zalohovacím SW nic nepsal, ty si pouzivej co chces je to tvoje vec.
* IMHO az vytvorí normalni instalacku tak mu to pujde, nech me se prekvapit.