Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barevné pruhy na displeji notebooku

Zdravím všechny,
chci se zeptat, mám problém s notebookem. Asi po 3 hodinách od zapnutí (šlo hlavně o prohlížení internetu, práce ve Wordu) se začaly objevovat různé svislé barevné pruhy, které se velmi rychle měnily, nejprve na fialovém podkladě, pak modrém, a stále vícebarevnější a rozmazané… Najednou se mi zdálo, že je cítit z ventilace smrad, jako by se něco pálilo.. Vše se odehrálo velmi rychle, během 1-2 minut. Proto jsem ntb raději vypnul a nechal asi 10 hodin vypnutý. Když jsem ho potom zkusil zapnout, tak asi po 5 minutách se začaly objevovat stejné barevné pruhy (viz fota), raději jsem ntb vypnul.

Jsem počítačový barbar, nevím, jestli ho můžu zkusit ještě zapnout nebo raději to již nedělat? Soubory nemám zálohované, potřeboval bych alespoň ty nejdůležitější stáhnout, ale obávám se, že to bude stejné a za 5 minut nic nestáhnu. Prosím o radu, čím to může být, ev. co mám dělat, abych nezpůsobil další škody? Netuším, co s tím dělat?? Ntb již není v záruce, je 4 roky starý. Děkuji předem za radu.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Neměl jsem čas se tomu věnovat, proto odpovídám se zpožděním.
Názory jsou hodně různé, co to může být.... prý mohla shořet grafická karta, odchází HDD.... Jak jsem již psal, obávám se ntb zapnout, abych nepřišel o data.
Prosím o radu. Díky

mohla shořet grafická karta

…spíš se jen "utrhla" teplotní dilatací, jsou servisy, které to umí připájet zpátky - disk vyndej, připoj do jiného počítače, vykopíruj potřebná data, a pokud ti za to ten ntb stojí, dej to do servisu opravit (zároveň to tam vyčistí), ale kolik to bude stát si odhadnout netroufnu (v Jihlavě vím o servisu, kde to dělají okolo dvou až tří tisíc - podle typu).