Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání-modrá smrt u nové sestavy.

Zdravím, prosím o radu. Nově sestavené PC začalo během pár hodin zamrzat, nebo házet modrou smrt s popiskem Whea uncorectable error. (kody chyby jako 0x00blablabla se neobjeví,nahlásí to jen výše zmíňeou WUE).
Win jsem instaloval na nový SSD , ovladače MB a GPU jsem nainstaloval z přiložených CD,ostatní ovladače jsou aktuální. Zkoušel jsem otestovat komponenty přes diagnostiké programy-viz níže.
Program StressMyPC běžel 24hodin-pc ho bez problému ustál. -Teplota CPU nepřesáhla 60C.
Memtest i diagnostika pamětí od windows opakován 5x , - bez jediné chyby.
GPU,CPU,RAM,MB,SSD,zdroj odzkoušeny v jiném PC, bez problému.
A teď nějaký ten bližší popis. Zapnu PC , lognu steam, spustím PUBG- a teď to přijde. Po pár minutách PC zamrzne a pomůže jen restart čudlíkem na case.-
Poté PC opět naběhne, ale už je schopné zamrznout hned po naběhnutí systému.
Jinak frekvence zamrzání je relativní, někdy hra běží stabilně celou noc a nic.
Nebo se objeví Modrá smrt , PC se samo resetne po 10 vteřinách, ale už nenaběhne systém,točí se jen větráčky,svítí podsvícení klávesnice (normálně svítí i myš) a monitor bez reakce. Pomůže jen tvrdé vypnutí a vyndání a zandání CPU. (PC si musí myslet že je nainstalován nový CPU). Pak můžu na web, filmy atd, vlastně cokoli kromě her.
CPU - I5-8400
MB- ASUS TUF B360 PRO GAMING
RAM -2X HyperX Fury 8GB DDR4 2400
GPU-MSI Radeon RX 570 ARMOR 8GB OC GDDR5.
Předem díky za rady, neskutečně mě to s*re, a mám jen jedny nervy :D

RAM to není stoprocentně , zkoušel jsem dát i jiný, stejný problém. Ovladače taky ne , někde jsem se dočetl že by se měli instalovat na čistý disk z cd, tak jsem přeinstaloval winy a nainstaloval je z CD, jinak prvně jsem je tahal ze stránek výrobců. Jinak zdroj mám 700W, to by mělo být víc než dostačující ne ? Corsair GS 700.. Když tak tady je link na minidump. https://uloz.to/tam/_w7BzXDHdk3XC. A grafika to není, stejný problém i s jinou-včetně integrované.

Jak je starej nevím, ale mám ho tuším od listopadu 2015, vzal jsem ho od kámoše co tehdy kupoval pc na GTA V, ale po měsící odjel do zahraničí a zdroj sem zdědil :D

jinak jestli otázkou myslíš dobu používání, tak 5 měsíců + - pár dní,před tím jsem pro něj neměl využití tak spal ve skříni.

Teď jsem dorazil domu, vyměním ho za tenhle - Be quiet dark power Pro 11 - 850W a dám vědět.

Zbytečně drahý bych neříkal. Za poslední 3 měsíce jsem měl na opravu asi 6 PC sestav, u kterých byl vadný zdroj SEASONIC, včetně Focusu.
Naštěstí byly v záruce, takže to dopadlo dobře. Buď se jim něco od konce roku nepovedlo a měli nějakou vadu nebo začali na něčem šetřit na úkor kvality.
Po výměně za zdroje Be quiet! od řady 9 až po 11 podle rozpočtu je zatím vše v pořádku, navíc jsou v zátěži tišší.

No na kus že je vadnej jak píšeš můžeš kápnout i u SS Focusu a jinejch,nebo jich bylo víc ? Ohledně kvality HW tu nedávno někdo psal že až 3 kus od MSI B450 desky jede jak má, předtím dva vadný, u Asusu jinde psáno v bleděmodrém vícero mrtvejch prken z výroby,na nějaký výstupní kontroly se asi dneska dlabe zbouchat rychle no a vadný kusy ať si protřídí zákazník v reklamacích...

Jo no, takový fail se stane minimálně jednou všude. Ale pořád jim věřím a nezanevřel jsem na ně. Možná špatná várka nějakých součástek, fakt nevím,
protože Seasonic patří mezi špičku.
Všechny reklamované zdroje ihned vyměnili kus za kus, takže těch reklamací bylo asi hodně. Od té doby doporučuju značku Be quiet! Jsou tiché a spolehlivé.