Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola sestavy

Dobrý den,
Chtel bych poprosit o pomoc při skládání pc sestavy. Můj rozpočet je cca kolem 16.000,. Pc bude sloužit k hraní her(nejsem nijak extra náročný ale rád si zahraju (Wot, call of duty ,gta V, ) a klasickým domácím pracem- Word, Excel, internet, byl bych rád kdybych mohl do budoucna upgradovat. Něco jsem si sestavil na CZC. Můžete na to prosím kouknout? Popřípadě poradit jestli nebude lepší ušetřit na CPU a dát nějakou Ryzen 3. ( I když ta 5 se mi hodně líbí...). A přidat třeba na paměti nebo desce.

https://www.czc.cz/avu7l0vga2gu39s6fit577h4e5/seznam

https://www.itage.cz/zbozi/id-1046570_SAPPHIRE_PULSE_RADEON_RX_570_ITX_4GB_GDDR5__PCIE__HDMI__DVID__DP__active_112663420G

Děkuji a budu rád za jakýkoliv názor a pomoc.

Sestavené to máš docela dobře, až na ten BeQuiet, což je Futrón, který bych teda fakt nedoporučoval.
Dále se ujisti, že ten M.2 slot na desce podporuje SATA karty (měl by)
Co se CPU týká, máš dvě možnosti:

1. koupit levnější R3 a počkat na Ryzen 3000 (to bych udělal já)
2. koupit R5 a vykašlat se na upgrade v dohledné době.

Ano, i v roce 2019 je single thread vykon dulezity. Je spousta veci ktere nelze paralelizovat - z principu. Ale je to jen akademicka debata - u toho Ryzenu neni single-thread nejak vylozene tragicky. Ok, Intel je na tom asi o neco lip - ale ne zasadne (a za cenu tech bezpecnostnich pruseru co ted ma, chň-chň-chň... ;-) ). Kam vede mizerny single-thread vykon predvedl Intel pekne pred casem se svymi "atomy", obzvlast s temi generacemi co umeli jen in-order vkonavani instrukci. Tam to nezachranilo ani X jader - porad nepouzitelny shit - i kdyz v souctu to dalo cislo ktere nevypadalo nejak spatne.

S BeQuiet mam jen a pouze dobre zkusenosti, byt davam spis vyssi radu - neni az tak dulezite ktera fabrika to posklada, ale co si zadavatel nadiktuje a zaplati. (a pro zmenu - me pred par lety Seasonic fakt hluboce zklamal nespolehlivosti, neslo o ojedinely pripad = od te doby je nechci)

Osobne bych nebral tenhle WD Green M.2 (jsou fakt slaboucke, vykonnostne) - pokud uz, tak WD Blue. Ale proste - pokud je to stejne SATA, tak radeji normalni 2,5" SATA disk. Takze normalni 2,5" SATA SSD, WD Blue, Crucial MX 500, Samsung 860 Evo...

Pameti bych taky vzal jine, Adata osobne nemam rad, byt fungovat muzou, ale spis teda neco aspon 3200MHz, Gskill, Crucial nebo HyperX. A hlavne jako dva moduly, ne jen jeden 8GB.

Grafiku nehodnotim, nejsem z tabora "cervenych" = nesleduju, neznam

Rozdil green/blue je asi 200Kc...? A je to dost citelny rozdil ve vykonu. Kabely k jedinemu SSD bych fakt neresil - ano, libi se mi poradek v case, ale dokud vyrobce nenapadne davat na ty m.2 "zvejkacky" aspon nejaky kus hliniku, tak je nechci. Nebo teda - pokud uz mam nejaky duvod a penize, vemu M.2 NVMe - ne SATA, ale doresim i chlazeni k nemu.