Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ideální 650W zdroj kolem 2 500,-

Ahoj,

vybírám zdroj zdroj k budoucí sestavě (Ryzen 7 2700X nebo 3(xxx)X, RTX 2070 OC, 2x SSD, 1x HDD, min. 4 ventilátory ve skříni, MSI B450 Carbon AC) a uvažuju, jaký konkrétní typ/značka bude za výše uvedenou cenu nejlepší. Rozhodl jsem se raději pro 600+ W - pokud se nemýlím, tak s větší rezervou by zdroj měl být tišší a méně se, dlouhodbě, namáhat. Navíc jen CPU a grafika si při zátěži vezmou něco kolem 300 že.

Mým favoritem je aktuálně 650 G+ od EVGA: https://www.alza.cz/evga-supernova-650-g-d5287815.htm#popis - velký, tichý ventilátor, modulární kabely (ATX 24 p. a CPU samozřejmě nemusí být, ale přece jen budu mít průhlednou bočnici, tak ať se mi tam netísní zbytečné kabely navíc).

Má cenu zvažovat ekvivalentní modely, např. Seasonic, Forton, Corsair, nebo je to, v této cenové hladině, už především otázka subjektivních preferencí?

Díky

loading...

Neni Seasonic jedinej vyrobce kvalitnich zdroju na svete, ma i dalsi moznosti. Rozdil je v tom, ze Seasonic dela distribuci i do CR, zatimco ostatni vyrobci zdroju ne, takze je treba spolehat na OEM. Navic nektere firmy si u vyrobcu zdroju nechavaji delat zakazkovou vyrobu a kolikrat maji tyhle zdroje vic ochran a lepsi provedeni.

BeQuiet si nechava vyrabet zdroje od FSP.
Corsair si nechava vyrabet drazsi zdroje od CWT.
EVGA pouziva nekolik vyrobcu, mezi nima i Seasonic a tez FSP a jeste Super Flower.

No a jsou i dalsi vyrobci zdroju, proste vyber je velky a proc teda neoptimalizovat cenu, pokud to neni na ukor kvality, jinak ja rozhodne nemam se Seasonicem zadny problem.

Ja se Seasonicem problem mam, teda - mel jsem, kdyz jsem je kupoval. Uz nemam - nekupuju je. Tech mrtvych 80+gold bylo az prilis. (u konkretniho typu pres 50-60% poruchovost). Toliko k te uzasne kvalite Seasonicu ktery nikdy nezklame.

(beru ze se muze stat u jakekoliv znacky a mel jsem smulu - ale stalo se, a neslo o jeden kus, ani o dva)

pokud se nepletu slo o Seasonic SSP-450RT - muzu overit v pondeli, nejsem si uplne jisty. Real Seasonic, ne OEM. Vyhodil jsem jich nejakych 6-7 minimalne, spis vic. Zajimave ze ty ktere vydrzely (urcite mensi pulka) bezi v pohode doted. Provoz je u vsech trvaly, se zatezi cca. 150-180W max.

Ale jo nejhorší nebudou kor v levnějších PSU na výběr asi moc není,ale u BQ mě vadí že je dávaj i do dražších PSU (cena neodpovídá kvalitě osazení vs konkurence) kde to dávali i u Corsairu a ustoupili od toho.(cos postoval tak sem někde na foru přelouskal že Teapo do PSU záruka 3 roky do ostatních 5 - 10 let JPN kondíky, takže to asi odpovídá životnosti nebo se kterou počtaj u PSU pak.)

Takže jsem udělal rozborku zdroje Seasonic S12 II 520W a všechny kondíky značka Rubycon a Nichicon. Mužu dodat fotky, jen nevím na sekundáru jsou samé hnědé kondíky bez jmena. I když si myslím, že se jedná o Chemicon.
No a samozdřejmě jsem odstraril plast co překrýval vrtuly 43 mm na kraji. Na co to tam dávají nechápu.

Tak po case dalsi mrtvola, nemlich to co uz jsem napsal. Elyty - na primaru Teapo (nejspis odeslej a pricina umrti), na sekundaru noname smeska vseho mozneho co se levne sehnalo. Kvalita "by Seasonic":

[1560344373.jpg]

- jestli nekoho zajimaji detaily z tech strev, reknete si - opravovat ho nebudu, poleti do popelnice tak jako tak.

Jsem z vás pánové, diplomaticky řečeno, trochu zmatený :D Zatím jsem přehodnotil názor na příkon, 550 bude stačit, stejně asi ten top high end nikdy kupovat nebudu (co se GPU/CPU týče). Ze začátku se mi právě ten sestupný trend ve spotřebě moc nezdál, protože výrobní technologie se sice zlepšuje, jenže s ní roste i výkon tak se mi zdá, že se to celé ve výsledku tak nějak dorovnává :) - když vyloučíme mid-range produkty jako třeba RTX 2060.

Holt tomu ale zdaleka nerozumím tolik, abych dokázal odhadnout výhody/nevýhody konkrétního výrobce na základě vnitřností zdroje apod. Můžu se spoléhat maximálně na recenze a fóra :)

Na CZC mají nějak zlevněný EVGA G3 (550W) za necelých 2 300,- ale u výrobce tam je zase jen dvouletá záruka (přímo u výrobce), takže opět buď Corsair nebo Seasonic FP, který je o dost levnější... nebo rovnou ten drahý Prime Ultra? :) - má to nějakou cenu, krom asi hezčího balení/vzhledu a o něco málo stabilnějšího výstupu? Ta G3 mi za ty peníze příjde solidní, ale fakt nevím, jak bych pak uplatňoval případnou delší záruku a jak dlouho by taková reklamace mohla trvat

ale u výrobce tam je zase jen dvouletá záruka

Ne ta je u prodejce v ČR. Výrobek si zaregistruješ na webu výrobce, pak získaš dalších 7 tuším. EVGA je nejblíš v německu tam bys to musel poslat, co vím tak obratem posílají nový kus z5.
Jinak dám ti radu : Napiš dotaz na JG vypiš co máš za HW dej tam link na shop kde chceš kupovat a zakolik.

Zajímavá stránka, uložím si ji jako výukový materiál :) ale nechce se mi už zakládat nové téma, protože z toho, co jsem pochopil tady, tak u Gold modelů kvalitních značek (když vezmu v potaz dostupnost na českém trhu, tak v segmentu 550W mám na mysli Seasonic, EVGA a Corsair), záleží (pro někoho, komu PC nepoběží 24/7 v zátěži) asi nejvíce na procentu "zmetkovosti" a jinak jsou si tyto zdroje celkem podobné - nebo ne? :)

Tak pokud posílají obratem nový, nebude to taková tragédie.

PS: s tou árukou u výrobce jsem se přepsal, měl to být distributor :)

Pokud clovek hleda levnejsi zdroj, tak hodne zajimave jsou BeQuiet.

Pokud se orientuji na kvalitu a zaroven nechci platit extremni castky, tak jo Corsair (RMx), Seasonic (Focus, Prime) a EVGA (G3). Jedno co z toho. Ja mam EVGA G2, vyborny zdroj, starsi Seasonic G, taky super, vubec Seasonicu jsem montoval vic ruzne znamym a nikdo nikdy nemel reklamaci, Corsair RMx si zase vybral kamos pro sve PC, ktere jsem mu pomahal sestavit. Nicim z toho neudelas chybu a blba nahoda, ze budes mit jeden vadny zdroj z tisice se ti muze stat u kazdeho vyrobce.

Tak za ty peníze vypadá dobře, ale nemám až zas tak těsný rozpočet, abych si do skříně s průhlednou, netmavenou bočnicí dával zdroj s barevnými kabely (ta síťka to moc nezachrání a barvit je černým fixem fakt nebudu :)) Na RGB si moc nepotrpím, ale ty kabely bych si už raději sladil (včetně modularity, skříň jsem vybral spíš menší, i co se miditowerů týče) produkt

Bezesporu, jsem na tom stejne, ale nutno si uvedomit, ze dani za modularitu jsou prechodove odpory na konektorech, ktere se musi teda vyrovnat jinde ve zdroji. Proto ma ten S12 tak dobry pomer cena/vykon, protoze bez modularity se da usetrit jinde, aniz by se to nejak vic projevilo na kvalite. Holt kdyz chceme hezky design, musime si priplatit za Gold zdroje, ktere jsem tu uvadel.

Proto ma ten S12 tak dobry pomer cena/vykon

Protože je X let starej a maj s ním přervaný sklady toď vše jsou už lepší cena jde dolů logicky ,to se nedá porovnávat s novejma PSU navíc když dneska už se dělaj všechny lepší PSU jenom v moduláru,to platilo možná dřív s tím že modulár byl něco VIP a taky sis za něj připlácel ,když si měl variantu bez stejný kvality...:-)

Já mám výbornou zkušenost s tímto https://www.mironet.cz/silverstone-sstnj520-nightjar-series-platinum-520-w+dp247035/ má teda menší výkon, jen 520 W, trochu jsem se bál, že to nebude stačit (předtím jsem měl min. 650W), ale když jsem změřil, že ze zásuvky bere při největší zátěži, co se mi podařilo počítači vytvořit (všechna jádra na plný výkon), jenom 250-300W, tak jsem se uklidnil, protože to znamená, že rezerva výkonu je víc než dostatečná. Je dražší, ale tím že si vystačí s pasivním chlazením (předchozí zdroj i s větrákem topil víc) je absolutně tichý. Ale pokud máte ve skříni 4 ventilátory, tak o jeden víc nebo míň je úplně jedno. Já to kupoval do počítače s vodním chlazením, poté co jsem se zbavil pumpy (vyvedl jsem ji mimo skříň mimo doslech) tak mě ten zdroj dost štval. Ale je to moje chyba, netrklo mě, že tentýž zdroj s menším výkonem jsem už v jednom počítači měl a rozhodně tichý nebyl ani jako nový (přestože slibuje tichý chod). Byl to tento https://www.alza.cz/evolveo-pulse-400w-cerny-d170437.htm akorát v provedení na vyšší výkon (650 nebo nějak tak, možná 700), ani nebyl tehdy moc drahý (kolem litru).