Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nové televize

Dobrý den,

měl bych prosbu. Sháním nyní novou TV, ideálně preferuji Samsung, ale kdyby byla jiná, tolik to nevadí. Cena by byla ideální do 14 tisíc, případně něco málo přes. Primárně se na TV budou hrát hry z konzole, sledovat sport a občas nějaký ten film. Máte nějaké zkušenosti a doporučíte vhodnou TV? Dočetl jsem se, že TV, co mají 50 hz na toto nejsou vhodné, ale v této cenové relaci, co jsem se díval většinou právě mají 50 hz. Díky za rady

Tak já zase dobrou jenom,je to na co kápneš a taky jakou řadu bereš v tom je zásadní rozdíl u všech značek.Obrazově budou ca na stejno ty tv a záruka je po čem koukám při montování kurvítek do tv kde vydrží klasickou záruku a šlus. (nedávno známej Samsung mu zkapal po dvou letech ,oprava by stála 4000kč a součástka pár korun co se posr... jak bylo v plánu).Značka LG ,Samsung nic neznamená v levnejch tv to osíraj jako ostatní na všem a stejně pak v ostatních značkách jsou vesměs jenom panely od LG,Samsungu.

Kdysi tu někdo nadával na Sharp jenže ty levný sypou všichni v Turecku panely nějaký Čínský v četně LG a Samsumgu,ale Sharp vyrobenej v JPN měl úplně jinej panel a osazení a samozřejmě jinou cennovku takže takhle se to porovnávat nedá.:-)

Děkuji všem za odpověď. Možná se přeci jen rozhodnu pro Samsung, zaujala mě třeba tato Samsung UE55NU7442 .Budu ale muset určitě jít na prodejnu a podívat se, třeba vyberu jinou, ale tahle mi přijde fajn, i když lehce přes rozpočet. Za další zkušenosti třeba s nějakou konkrétní tv budu rád. Jen si nejsem úplně jistý, jestli volit tv s androidem, údajně ovládání není tak rychlé a tv se občas sekají. Sám používám ios a telefon s androidem jsem měl asi 1 rok a to už je delší dobu.

Čím tě zaujal ten Samsung značkou ? Protože pochybuju že bys někde porovnal objektivně obraz v obchodech,projeď si Tv fora ona taková Hisense zadupe nějakej Samsung do země protože obraz stejnej a cena někde jinde (myšleno všeobecně) . Jestli ti Tv zkape po dvou letech (a Samsung tam kurvítka dává 100% ,LG nevím ale těm se to sype samo už během záruky a je rád že se dožije alspoň konce :-) )můžeš šetřit na novou u Philipse máš 5 jasná volba,jestli ti to je jedno tak ho vem.

HDR plus

Jas 400 cd/m² :-D

Jinak NIKDY se neřídit podle stránek prodejce, což je někdy těžký ten DATART nepíše ani kód výrobce, takže jesli je víc revizí smůla, třeba ti daj tu starší. Pravda je jen na stránkách výrobce produktu, navíc o těch 100Hz jsem tam nic nenašel vůbec, ale možná se to skrývá pod slovíčkem Perfect Natural Motion, což jakože vylepší plynulost obrazu, nejvíc na nic u her i na konzoli, veškeré tohle "vylepšování" obrazu způsobuje prodlevu na ovládání, snad má TV nějakej game mode, aby se to začalo trochu chovat jak monitor.

konkretne u Philipsu plativalo, ze nastaveni "vylepsovatek" je dle konfigurace daneho HDMI vstupu = pokud se vybere "PC" tak se vypnou, io overscan a je to 1:1 - vlastne rezim "monitor". Pokud se vybere "Game", tak to ma dynamictejsi obraz (vyssi saturace, nejake to vylepseni kontrastu atd.). Netusim jak to maj ted, platilo kdyz byl Philips jeste Philips - pred odkoupenim TV divize cinany.