Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak prodloužit výdrž baterie notebooku

Dobrý večer! Mám dotaz, týkající se jak nejlíp používat notebook abychom čím jak nejvíc udrželi kapacitu jeho baterie. Zkoušel jsem to na internetu no a je tam hodně protichůdných informací, tak to zkouším tady, kde třeba jsou odborníci. Takže dám to do bodů, co jsem už třeba i zjistil a můžete vyvracet:
Ještě upřesním, Notebook většinou používám na jednom místě, takže pro mně není problém jestli zapnout zdroj, nebo ho nechat vypnutý. Takže:
1. rada je nezapínat zdroj, nechat vybít notebook alespoň na 30%, pak zapnout zdroj a nechat notebook nabít na 100% a pak zase vypnout
2. jak přijdeš k notebooku, zapni zdroj, jak odcházíš vypni zdroj.
3. (asi nejhorší, ale taky tam byly) Ráno zdroj zapnu, večer vypnu
4.co tomu notebooku škodí nejvíc

Co vy na to Teda spíše máte nějaké odborné odkazy? Děkuji moc

Lenovo má aplikaci pro notebooky, která sníží maximální úroveň nabití. Jmenuje se Lenovo Vantage. I pokud je notebook zapojený do zásuvky a má například stav nabití 70%, tak se nenabíjí. Pomáhá to udržet akumulátor v notebooku v lepší kondici po delší dobu.