Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejedeou mi bassy

Nazdar chlapi, potřebuju vyřešit problém s tím že mi nefunfuje "basák" a už mě to pěkně s**** :-))) Zkoušel jsem se podívat, jestli není nějaký kablík venku z basáku, vše tam je v pohodě. Tak nwm čím to bude. Díky za odpověďi. Jirka

Ten "bassak" je zřejmě SW a ten hraje, jen když pro něj je signál ze zdroje. Takže z mobilu to hrát nebude. V PC musí být nastavený výstup zvuku na 5.1 (a musí být ten signál i ve zdroji nebo musí být nastavený nějaký pseudo - prostorový zvuk). Při aktualizaci W10 se možná odinstaloval správný ovladač zvuku, nutno obnovit a zakázat aktualizace ovladačů.

Podle fotky tam vůbec 5.1 nemáš … kam máš ty "kabely" z repráků zastrčené ??? Musí tam být vzadu víc "jacků" a ty se objeví i na té "fotce" a je to pak v konfigurace (Stereo, 5.1, atd.). Nebo máš blbý ovladač, stáhni z webu výrobce MB a nainstaluj.

Pokud v té "konfiguraci reproduktorů" nejde zvolit nic jiného, než "Stereo", tak tam prostě nemáš nic jiného, ani nějaké 4.0. Kabel pro SW + centr máš strčený do výstupu pro zesilovač, kam ale jde stejný signál (L, P), jako do "zeleného" jacku (pro sluchátka). Takže když v tom kanálu (L nebo P), kam je píchnutý SW, zrovna nějaké "basy" jsou, tak zahraje. Kdyby tam šlo dát 4.0 režim, tak by na té "bedně" šlo nastavit, aby se ze 4.0 udělal pseudo 5.1.

Pokud chceš ty repráky používat, kup si 5.1 zvukovku (má jacky pro všechny 3 kabely, zelený, oranžový a černý). Jinak budou hrát jen přední satelity L, P a nějakým nesmyslným způsobem SW s centrem (do jednoho jde L a do druhého P kanál a přitom jsou ve stejném místě a zvuk z L a P interferuje, tím spíš, že máš "virtuální zvuk").