Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno [Tip] Zalman VE-500 (VE-300, VE-350) - no ISO

Tak jsem opět bojoval se Zalmanem. Dal jsem do něj nový disk, oddíl, vytvořil složku _iso, nakopíroval soubory a známá hláška "no ISO file"

Oddíl jsem vytvářel přes Windows, přes Minitool partition manager a vše neúspěšné.
Na internetu jsem hledal a zkoušel různé návody, nakonec zafungovalo využití utility RMPrepUSB
Dole jsem stáhnul poslední portable verzi, rozbalil a spustil.
Okno vypadá sice trochu divoce, ale, ale potřebujeme jen něco.

[85253-rmprepusb-png]

1. v menu settings povolit List large drives (Ctrl+Z), jinak neuvidíte disky větší jak 130GB
2. označte externí disk a klikněte na Clean. Chvíli vydržte.
3. zvolte WinPE, zvolte NTFS a klikněte Prepare drive. Počkejte než program skončí

V průběhu se objeví několik potvrzení, že vyčištěním přijdete o data apod.
Po ukončení jsem vytvořil složku _iso, nakopíroval soubory a vše funguje.

Otazka je preco pouzivat tieto nove Zalmany, ktore nie su uz zdaleka pravymi Zalmanmi.
Neviem kolko stoja tieto nove "öriginaly", ale ja som kupoval pre zakaznika kopiu mojej VE-300 z Ciny a vsetko slapalo (a slape) doteraz.
Na mojej VE-300 mam uz treti disk a vzdy to slo bez problemov.

V současné době si už nekoupíš žádný Zalman, takže budeš stejně odkázaný na korejskou firmu, která to podle mne dělala pro Zalmana a teď to dělá pod svou značkou IODD. Takový iodd 2531 vypadá až na logo stejně jako VE-350.

Mě se zase VE-500 líbí, protože s tím tlačíko kolíbkem na boku byly pořád problémy - po čase přestal fungovat.