Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OpenWRT nastavení režimu klient?

Zdravím, mám dotaz. Potřebuji aby se router s OpenWRT (TL-WR841N) choval jako klient a pracoval na stejném subnetu. Tzn. takový bezdrátový switch (bez překladu adres). Bohužel jsem laik a openwrt je dosti složité. Předtím než jsem nainstaloval OpenWRT tak jsem používal režim WDS Bridging, ten zcela vyhovoval, bohužel jsem vyměnil hlavní router TPLINK a tato volba již nefunguje.

Děkuji předem

jedna technická: jestli chceš mít toho klienta v jednom bytě k routeru, přestal bych mrhat časem a šetřil nervy těch, co se za toho klienta budou připojovat, a začal hledat jiné řešení:
- kabel v liště
- powerline po stejné fázi

ale víc se nerozepisuješ, třeba je to jinak.
taky se dá koupit mikrotik za 400 a nastavit ho jako client, ale má jednu integrovanou anténku s nízkým ziskem a kvůli tomu clienta nekupuješ.

protože to nebude router do internetu, ale nejspíš jen client na vnitřní síti v domácnosti, dal by se vzít i odpad typu netis, tenda - za ty prachy:
https://www.mironet.cz/netis-wf2419i-router-1xwan-4xlan-300mbps-2x-fixni-antena-5db-iptv+dp311314/

pozn.: openwrt vím že existuje, ale nepoužívám, proto ho neřeším.
nevyužitý tplink si nech jako ap na zahradu, do garáže nebo na pokrytí vzdálenějšího pokoje.

Díky za odpověď, nicméně, raději bych využil to, co již mám. Wifina je jediný řešení, jedná se totiž o 2 IP kamery na zahradě - ty mají pouze RJ45 rozhraní. Pokud jde o rušení signálu, široko daleko jsou pouze 2 další wifi. No zkusím si stím ještě pohrát, nainstalovat třeba DD-WRT, snad neskončím s brickem.

Každopádně děkuji za tip, kdyby se mi to nakonec nepodařilo zprovoznit tak za to ty 3 kila dám.
Ještě přikládám nákres, občas se špatně vyjadřuji :D

P.S. těch režimů u Wi-fi je celkem dost, budu muset nastudovat rozdíly. Pokud chci teda využít wifi router pouze na příjímání Wi-fi signálu pro kabelové zařízení, bez nutnosti vysílaní dalšího AP, jaký režím je nejlepší? Pokud tomu rozumím, zařízení které příjímá signál a zároveň vysílá (WDS Bridge), tak to snižuje rychlost, nebo ne?

díky

Konečně jsem se odhodlal k nějakým pokusům a rozhodl jsem se, že tam hodím DD-WRT (ačkoliv po předchozích zkušenostech u jineho routeru, no nebyl vůbec stabilní cosi budem). No ale zatím to vypadá, že vše funguje jak má :) Počítače se navzájem vidí a rychlost suprová :) Prostě OpenWRT, ale pro neznalce z oboru