Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pravidelné krátkodobé zamrzání notebooku

Ahoj lidi, budu moc rád, pokud by mi někdo pomohl vyřešit následující problém.

Před 3 lety jsem kupoval notebook Lenovo Ideapad Z50-70 (specifikace - https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-70-bila_7/179200/produkt)
Asi před půl rokem jsem začal zaznamenávat rapidní zpomalení, kdy při použití některých aplikací docházelo i k zamrzání. Jelikož jsem necelý rok předtím podobný problém zaznamenal u rodičů, kde jsem následně kupoval nový disk, tak jsem i u sebe usoudil, že je na čase koupit nový. Pořídil jsem tedy Kingston A400 a k němu ještě 1TB HDD, které jsem prohodil s původní DVD mechanikou.
Po výměně jsem provedl čistou instalaci OS a nainstaloval ovladače. Původní problém byl defacto vyřešen, nicméně stále zaznamenávám menší problémy, kdy se jednou za pár minut, řekněmě každých 20min, stává, že jakýkoliv spuštěný program (Office, prohlížeč, video v prohlížeči,...) krátkodobě zamrzne, cca na 10s a následně zase vše bez problému jede. Zkusil jsem ještě na radu zkušenějšího kolegy z práce stáhnout novější BIOS a FW pro SSD, ale říkám si, jeslti by tam tenhle problém nemohlo způsobovat něco jiného, například jestli neodchází RAMky nebo tak.

Dokázal by někdo poradit? Moc díky

původní konfigurace podle czc: na dnešní dobu je to spíš multimediální krám. na něco jako pubertální hry zapomeň.

tvoje vlastní instalace: kdyby fungovala, nebyl bys v poradně. problém byl vyřešen tím, že to jednou za pár minut zamrzá - tak smysl pro humor ničemu neškodí.

hw chybu nevylučuju, ale podle tvého popisu to vidím na zoufalou instalaci ovladačů (začíná se chipsetem) a neodstraněný malware, co se táhne přes všechny tvoje pokusy.

"původní konfigurace podle czc: na dnešní dobu je to spíš multimediální krám. na něco jako pubertální hry zapomeň.
- na dnešní dobu to může být třeba multimediální krám, ale mě to dostačuje, nemám zapotřebí obměňovat rok. Navíc nevím, proč hned zmiňuješ pubertální hry? Nejsem děcko, který si jako referenční SW pro výběr HW volí Fortnite. Navíc, na hraní mám konzoli.

"moje vlastní instalace"....je pochopitelný, že bych tady jinak nebyl, kdyby to fungovalo......smysl pro humor v jakém smyslu? Já tu řeším to, že mi něco nefunguje správně, tak nevím, proč bych se tomu měl zrovna smát.

Nevím, co považuješ za zoufalou instalaci ovladačů, myslíš že snad instalaci dělám poprvé? Mimoto, přes co by se táhnul ten tvůj malware, když původní disk v noťasu není?

Kemo,
pokud na 100% vis, ze oba HDD jsou ok
https://365tipu.cz/2018/11/27/tip1233-jak-zkontrolovat-jak-je-na-tom-pevny-disk-hdd-ci-ssd-z-hlediska-zivotnosti-a-zdravi-co-je-to-smart/

tak uz mnoho voleb nezbyva : vadna ram, vadna graficka karta, vadna deska.
Vadna ram - velice snadno otestujes memtestem, ktery nahrajes na bootovaci usb flashku.
Vadna graficka karta - umel bys vypnout Nvidii a pouzivat procesorovou grafiku ?