Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový "HTPC" k TV

Ahoj, chci si místo android boxu pořídit mini pc k TV. Vybraný mám Intel NUC NUC7PJYH (CPU J5005 a iGPU Intel UHD Graphics 605) + SSD a 4GB RAM. Sloužit bude jen pro: YouTube, Twitch a přehrávání videa 1080p z SSD. Jak dlouho můžu počítat, že mi tato konfigurace vydrží na YouTube a Twitch? Zvládne i poté 4K? I když to budu TV pořizovat tak za 5 let, to se asi i vymění PC. Jde mi hlavně o zvyšující se nároky na HW, díky.

Zvládne i poté 4K? I když to budu TV pořizovat tak za 5 let, to se asi i vymění PC. Jde mi hlavně o zvyšující se nároky na HW

rozumím dotazu správně, že se ptáš, jak porostou nároky na rozlišení 4k?

a teď mimo poněkud blbě formulovaný dotaz: už jsme si odvykli mít spotřební elektroniku na 30 let, od bolševismu po svoje děti. dnes je velmi jednoduché jít se zlomkem výplaty a koupit si chybějící krám do domácnosti, bez zlodějského rpsn >50% jako v socialistickém multiservisu.
krám nevyhovuje? koupíš jiný, shit jako shit. ty víš, jaké potřeby budeš mít za 10 let?

Kéž by :-( 2 roky mám android box s S905 - přehrávání videa, youtube ve FHD v pořádku, ale twitch a o2TV se zasekává a není to úplně plynulý obraz jako na PC... Proto jsem si pořídil nový s S905x2 (podle testů a renderů) je výkonnější o 40% a hlavně má o dost silnější GPU. Přesto je zasekávání na Twitchi a o2TV ještě horší. Jsem ochoten dát 5000kč do mini PC, na kterým mi to půjde plynule stejně jako na PC. Jen mě zajímá, jak dlouho můžu počítat, že mi to bude fungovat bez záseků, než se zvýší HW nároky. Jestli můžu počítat aspoň 5 let bez problému.

Jo ale to jsme pak "jeden o koze - druhy o voze" - nema vubec zadny smysl porovnavat o 2 generace starsi chip a odsuzovat dle nej aktualni. Gemini lake je na samohrajku velmi vhodny kus kremiku - prehraje veskere soucasne formaty az po 4k 10b HEVC - muzu potvrdit. Navic ma fakt minimalni spotrebu:

http://umsle.peklo.biz/img/1531916657.jpg

- tady dukaz misto slipu. Napajeni PicoPSU, a na vstupu do nej je odber 5,6W "v klidu" - s bezicimi Windows 10 a jednim SSD diskem. (pro poradek - tohle PicoPSU ma vstup 12-25V = neplati automaticky ze kazde PicoPSU vyrabi jen ty ostatni napeti a 12V pouze propousti dal beze zmeny. ;-) )Maximalni odber kdyz jsem to zatizil jak to jen slo byl 15W. Prehravani videa - ne, zadny problem:

http://umsle.peklo.biz/img/1543577608.PNG
http://umsle.peklo.biz/img/1543577565.PNG

- jako zajimavost, QSV je funkci komplet vcetne encodingu, byt teda nelze vykon srovnavat s "plnokrevniky". Ale i tak jde treba prevadet fullHD videa pres Hybrid do HEVC rychlosti 30fps.

- jasne, pokud prijde nejaky novy kodek, bude to v loji. Ale to bude jakykoliv soucasny hw, je uplne egal jestli Gemini Lake, nebo nejaky Ryzen. Hrubou silou dnesni kodeky prehravat fakt nejde, a ty pristi tuplem. Dokud bude aktualni HEVC, VP9 (include 10b) + predchudci .h264, VP8 tak naprosto v pohode bude stacit Gemini Lake. (ne Apolo Lake, ktere neumi 10b)

neplati automaticky ze kazde PicoPSU vyrabi jen ty ostatni napeti a 12V pouze propousti dal beze zmeny.

- Zalezi jestli ma stabilizer napeti ktera maji na vystupu usmernené 12V. Nekteré PICO ho nemaji, tusim ze 90W (MBOX) ho o proti takovym 160-220W nema zadna (az na Mini-BOX ktery na svuj 160W model také tusim nepridal, ale nechavam radeji na overeni) , tak je zapotreby mit opravdu 12V coz alespon v mém pripade nebylo moc lehké zehnat. Pro pouziti DC pro noteboky, ty jsou nekde okolo 15-20V, tak jsem si pak vyrobil vlastni z napajeciho zdroje pro XBOX ONE.

- Jinak mam stejnou zkusenost. Jen jsem zvolil podstane mensi model J4105-ITX s M.2 portem (+ Ubuntu kernel low_latency / Windows 10 jsem tam rvat nechtel) jako ty a zcela souhlasim.

Cherry Trail podporu QuickSync má taky, včetně h.265 (viz ty specs z ntbcheck). Přesto to jednoduše nefunguje - ne všude (respektive ono to funguje přes GPU akceleraci, což se v tomto případě rovná nefunkčnosti, kvůli vysokým nárokům). Chtěl jsem tím demonstrovat, že "podpora dnes" neznamená "podporu zítra" - tohle je bohužel pro Intel (a nejen pro něj) přiznačné, neudělal to poprvé, jednoduše ta podpora NENÍ stoprocentní.

- 2 tydy zpatku jsem si poskladal mini ITX. Puvodne jsem chtel pouzit Pico-PSU ale ve finale jsem vzal budenu ITX primo se zdrojem:
• Zakladni deska: ASRock J4105-ITX
• RAM : 2x 4GB
• Bedna : IN WIN Chopin Mini-ITX (intergovany zdroj je slusnej a testy zvladl jak ATX, s certifikaci +80).
* Pico-PSU jsem chtel puvodne pro ITX bez slotu PICexpres, ve finale jsem ozelil serail port a zakoupil jsem versi s PCIexpress pro poripadny upgrade naké mensi "GPU".

[Galerie]:

[85271-2-png][85272-3-png][85273-4-png]

Ty se nesereš, co? ]:) Sorry, jen sarkasmus..

- Musis mi dat vzdy minutku, nebo dve nez poopravuju. Jak pisu "z telefonu", je to katastrofa, kvuli nastavenému jinému jazyku se mi prepisuji slova (autokrekce), u delsich textu je to jeste horsi to mi dela mezery, na misto "z" musim psat "s", nekdy zmenit pismenko ve slove aby se neopravilo samo (u vet delat -, nebo • aby se mi delali radky), pak musim prispevek ulozit a pak ho postupne opravovat sorry ze za to musite trpet :-p Ale za hrubky, holt, je mi lito..
https://www.inwin-style.com/fr/gaming-chassis/Chopin
- Odber mezi 8-15W u Pico-PSU to bude trochu méne.
- PC jede 24/24
- Ale je to opravdu prcek. Vse je kov, zadné plasty. Nema problém utahnout i sestavu na AMD Ryzen@3 s APU.
[85270-1-png]

Valašsko je drsný kraj, kde se dřív vraždilo i za březí ovcu.

Coze ? :-D
- Jo tak, ale né priteli vse neni takové jak vypada i kdyz tva realita o mne by se mi moc libila.
- Hodne veci mam z prace nebo navzdy zapujcené od sponzoru jako ctecky eBook, grafické karty, nakéj hardware , periferie. (hodne mi pomohlo ze sem prestal kourit, taky bezedna studna)

No rk3288 to bych si moc nepomohl, jelikož teď mám s905x2 a ten má výkonnější gpu a přesto se zasekává. Chtěl bych nuc, jenže tam skončí podpora videa a je to na vyhození :( to už je lepší radši si postavit menší skříň - athlon má 35w tdp, takže málo tepla=hluk. Momentálně mám PC v popisu a mám vyřešený airflow ve skříní tak, že i když hraji náročné hry, tak cpu je do 65C a GPU 55C, při skoro minimálních otáček ventilátoru.

No rk3288 to bych si moc nepomohl, jelikož teď mám s905x2 a ten má výkonnější gpu a přesto se zasekává.

Tak mas problem pravdepodobne jinde, Thinker S (s hardwérovou podporou H.264/H.265) pouzivam na 4K@30fps a nic se mi necuka, problém mas bud v ovladacich nebo pouzitého kodeku.
* Jinak ten Asus byl myslen "poeticky". (navic GPU nema rk3288 ale MALI@T764 kde ta tva krabicka s tim vykonem moc urite dopredu nebude)