Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstal windows - správný postup

Zdravím, jaký je správný postup při reinstalaci windows, a kokrétně pak při následné instalací ovladačů ?
Neznám produkt klíč svejch Windows, takže tím pádem zřejmě odpadá možnost vytvoření ISO na USB (hádám, nevim, taky proto tenhle dotaz). Tím pádem to dělám přes nastavení přímo ve Windows > "Obnovit počítač do továrního nastavení". Problém je, že si vždy tomto úkonu Windows stáhne nějaké ovladače (zase hádám, ale koukal jsem, že grafickou kartu ihned po načtení windows ve správci zařízení detekuje, tak abych například neinstalovat dvoje ovladače přes sebe). Mám toto dělat při odpojeném internetu ?

A dál, co vždycky dělám je, že jako první stáhnu ze stránek asrock ovladače na zákl. desku. Potom grafickou kartu.

Díky za případné rady

Pro upřesnění:
asrock b350 pro4
gigabyte rx580 gaming 8gb
ryzen 1600
adata xpg 8gb
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Zdravím, jaký je správný postup při reinstalaci windows,

- Nejlepe cista instalace (CD/USB)

- Posledni dostupny driver Chipset urcite nainstaluj, AMD to dokonce kvuli bezpecnosti i doporucuje.
Ostatni ovladace, zpravidla doporucuji pouzivat aktualni nebo nahlednou na stranku (relase note) vyrobce co novy UPdate prinasi a podle toho, dle potreby nebo bezpeci ho aktualizovat nebo ne.
* Zakladni "referencni" ovladace jsou jiz zpravidla na aktualni HW v instalace (po - pod system32 - DriverStore)

tak abych například neinstalovat dvoje ovladače přes sebe)

- Dva ti nepojedou, jen se jadro toho driveru updatuje na nainstalovanou verzi. Traba mas verzi 200 a nainstalujes 201 tak mas 201 ne 200+201.

TiP ;asli dosavadni ovladace fdunkci jak je walohuj treba po;oci power shell .

dism /online /export-driver /destination:"D\sauvegardes"

A pak je jen obnov.

Děkuji za odpovědi.

Ještě otázečka - jaký je rozdíl mezi těmito dvěmi možnostmi ? viz příloha
A teda správný postup je nechat připojený počítač k internetu, použít tovární obnovení (usb nemůžu kvůli klíči, který nevim), nechat přeinstalovat, po prvním načtení přeinstalovaných Windows stáhnout chipset driver, poté základní desku, pak grafickou kartu?

edit: k tomu zálohování ovladačů, to právě nechci, chci to všechno čistý, jako bych to přinesl z krámu

Vždy je nutné použiť z ISO bútovačky Windows nástroj Diskpart.exe - Clean, aby sa zmazal nultý sektor (LBA 0/LBA 1/LBA 2) spolu so zavádzačom na pevnom disku.

https://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table

Prvý sektor v sebe nesie podstatné údaje o Firmware, alokačných tabuľkách, HW, OS, SW, prípadne o takých zapeklitých veciach medzi nebom a zemnou, o ktorých nemajú chýru ani VŠ elektrotechnici v štvrtom semestri.