Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proc Mbit?

ahoj, proc se pouziva jednotka Mbit u intenetového pripojeni? proc se radeji nepouzivaji byte? Mbyte? vsechno, prenosova rychlsot utp kabelu, switche apod. se meri v Mbit/s ... Proč?

díky za ujasneni

protože komunikace! ;-)

bit je jednotkou informace. Bajt je už specifický, obzvláště u protokolů, protože protokol má (nebo může mít) opravné kódy, a proto se jeden bajt může skládat z 8 nebo 9 nebo 10 ale třeba i 12 bitů, kde samotný bajt (jako informace má stále 8 bitů a zbytek jsou paritní, stavové apod. informace přenosového protokolu).

o com konkretne sa chces dozvediet vice? Lebo takto vseobecne sa da len povedat ze chod studovat nejaku IT skolu.
A na otazku "preco sa v obchode vazi na gramy a nie na unce alebo kelimky" si skus zodpovedat :) Ja by som tiez radsej hovoril prosim si pol kelimku sunky, a nie prosim si 150gramov sunky :-)

P.S. o TCP/IP protokole napr. tu IP_model

ano, slovo sériová jsem naprosto opomněl, připadlo mi totiž zcela nadbytečné, resp. jsem si ani neuvědomil, že bych to měl zmínit, protože paralelních (síťových) komunikačních protokolů (a vůbec aplikací) moc není.