Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výboj blesku do počítače přes UTP kabel providera, jak se k tomu postavit?

Stalo se dnes za silne a nahle mistni boure, syn vylekany hlasil ze neco zajiskrilo a prasklo zezadu v pocitaci, pote se PC resetoval atd. Po zapnuti je funkcni ovsem nejde pripojeni k internetu, zasuvka RJ45 v sitovce je jakasi cerne ocouzena a nejak podivne smrdi, proste nedke se dostal vyboj blesku a ponicil onu sitovou kartu v pocitaci, dal jsem nepatral co jeste, ale vypada ze nic jineho, ptam se, jak se k tomu postavit, chtit od providera nahradu pripadne skody, ci treba zjistit jestli vubec prijimaci antena na strese paneloveho domu je radne instalovana a zemnena? Na druhou stranu jsem rad ze to ponicilo jen sitovku a asi ne nic vic, nedejboze ze by to nejak schytal kluk...Mozna to co tu pisi je ponekud hystericke, ale toto necekal nikdo z nas.:beer:

Stalo se mi kdysi něco podobného. Blesk uhodil do vedlejšího domu, já byl zrovna připojený na net přes dial-up, v tom momentě se PC taky resetnul, když znova najel, na net už se připojit nešlo. Schytal to modem, ale do měsíce v tom PC odešel zdroj, hdd a nakonec i deska...

Kdyz "rizlo" do vedeni u nas, odnesl to jenom procik a urvalo to krytku krabice 220V ze zdi 3-[ (+ TV ladici obvod a VF cast, z recieveru zustal funkcni jen koncovy zesak + nekolik zarovek...)
Aby toho jeste nebyl malo, jedna faze uplne vypadla, druha mela 50V, treti nevim. Takze co neponicil vyboj, to likvidovalo podpeti...

PS: abych nezapomnel - bylo mirne pod mrakem, nic nenasvedcovalo bource. Jen jedinny blesk zniceho nic (navic byl docela obrovsky...). Nic vic se pak jiz neobjevilo. Jen jedna necekana rana. :.(

Tri faze...krabice na 220V, to mi nejak nejde do hlavy, ale je mozne ze ten blesk, lisak podsity je nejak zblaznil. Ten blesk... vcera sem lezl z garaze a naraz takova sleha prede mnou, malem sem se pos...tak sem to radeji stocil na par kousku do sve oblibene hospudky:beer:

Co se tyce brtnika: ja videl a slysel bourku i v zime za snehu, vsjo vazmozno.