Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD nebo INTEL??

Zdravím,
mám v plánu koupit nový notebook, ale ještě jsem se nerozhodl jaký procesor zvolit. Poraďte, je lepší pentium nebo některý AMD? Nejsem pařan, hry prakticky nehraju a počítač využívám hlavně pro práci v CAD systémech a pak pro zábavu - filmy, hudba, internet, úprava fotek a videa, ... Dík za radu

loading...

AMD je lspší na CAD ,
filmy, hudba, internet to jde i na 5 let steré procáku
Intel je zase lepší na kodování videa tam o něco vede, ale AMD nabízí všude jinde vyšší nebo podobný výkon za nižší cenu.

ne každej má prachy na pc+desktop a pravidlnou aktualizaci obou. Navíc mobilní pc je mobilní pc - jiná alternativa pro použivání PC na cestách než mít notebook, neni (prostě mobilní zařízení) jsou lidé, co cestují dvě hodiny ve vlaku denně, či lidé co to chtěj na VŠ a semestrálku dodělávaj na chodbě ... využití je větší a v dnešní době to vklidu muže nahradit desktop.

Jasně že na cesty neni alternativa, ale jako náhrada Desktopu :-D.
Desktop to ještě dlouho nenahradí !

Na CAD je mnohem lepší 2 jádro od AMD je víc jak 2x rychlejší než drahý intel.

Předpolkládám že dotazovatel nebude denně kodovat 3 hodinový filmy na dva průchody a s filtry, což by na intelu trvalo 5h a na AMD 6h ,, a to je asi jediná věc kde má intel jasně navrch.

asi záleží co se myslí cad systémy.
ale pomalé notebukové disky, ne vždy dostačující ram, verze procesoru zaměřená spíš na úspornost než na výkon, dají se k tomu sice pověsit externí klávesnice, myš a velký monitor - sám to tak dělám - ale chybějící grafickou kartu nahradit nejde.
na 3d cad / rendering mi notebuk nepřipadá jako šťastný nápad.
jinak stále platí že procesor si rychleji rozumí s pamětí u intelu než u amd, pokud na tom záleží.