Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na chvíli se zasekne počítač

víte, dnes jsem si koupil novou sestavu(intel core 2 dou, 2 Gb ram, 1024 grafiku, ..) a když provádím víc operací najednou, tak se to na sekundu sekne i se zvukem a pak se to zase rozjede, děje se to tak cca jednou za minutu ale není to pravidelně, nevíte co by to mohlo, způsobovat, díky za jakoukoliv pomoc..
[mod]Změna předmětu, původně: kous;) (Rce)[/mod]

Urcite je v kolonke "aktualny rezim" napisane "rezim DMA"? Nie nahodou UDMAcislo?

Vseobecne, tvoj problem moze sposobovat ktorykolvek ovladac, alebo aj Win ak nemas dostatok RAM (nemas tam nahodou Vistu a len s 1GB RAM?) alebo nejake sluzby systemu (prip. viry) ktore nieco moc vytazuju. Takze prescanovat pomocou napr. superantispyware a NOD32.
Najpravdepodobnejsi je ale problem s ovladacmi, povytahovat nepotrebne zariadenia (hlavne modemy z USB apod), a nainstalovat najnovsie ovladace k chipsetu/zakl.doske (z webu vyrobcu zakl.dosky) a grafike, sietovke, zvukovke (z webu ich vyrobcov).
Preistotu si skontroluj nastavenie sietovych kariet prip. nepouzite sietove karty vypni v spravcovi zariadeni (pravy klik - deaktivovat) nech sa tam nedrbe nieco so sietou. Nemas namapovane nejake sietove disky? Skus odpojit siet uplne a pozakazovat vsetky sietove karty v spravcovi zariadeni.

Problem moze byt aj HW, to sa neda vylucit (doska, BIOS (nemas pretaktovane zbernice?)), problem s kabelom k HDD, apod.

presný urcení problému je, že když provádím nějaké akce, př. instalaci, nebo už jen při otevření nějaky složky a mám k tomu pustenou hudbu, tak se občas sekne mys, hudba a o ostaním nevím, je to zálezitost milisekund. ALE nadruhou stranu se jeste nestalo aby se PC zmrazil.. Zkousel jsem hrát COD2 na max detaily a hubda se obcas sekla, ale hra šla pořád plynule,.. prosímm o pomoc

No, bude treba odsledovat ze kedy to zacne blbnut. Je mozne ze po instalacii nejakeho antiviraku apod. (alebo mozno po instalacii nejakeho USB zariadenia apod). Skus to odsledovat.

Inac v tvojom zozname nevidim ovladac pre zakl.dosku (chipset), ten je dost dolezity (a instaloval by som ho radsej este pred ostatnymi ovladacmi)...