Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je tato PC sestava kontabilní?

Základní deska: Asus P5K SE, Intel P35, s775, ATX
Procesor: Intel Core 2 Duo E4600, 2.4GHz, socket 775 / 800MHz
Grafická karta: Asus EN9600GT SILENT, 512MB, heatpipes, PCIe
Pevný disk: Seagate 320GB, ST3320620AS, 3,5", 16MB, SATAII
Zdroj: CORSAIR Power Supply VX450 (ATX, 450W, PS2)
Chladič: Arctic cooling Freezer 7 Pro, chladič CPU, s. 775
Paměť: Corsair 4096MB DDR2 800MHz CL5 Twinx (2x2GB)
Skříň: CHIEFTEC LCX-03B-B-A-OP, miditower, černostříbrná, bez zdroje
Optická mechanika: LG GDR-H20NRBBB, DVDR, SATA
Optická mechanika: LG GH20NS10 DVD-RW, SATA
Čtečka paměťových karet ???
Operační systém: OEM Microsoft Windows Vista Home Premium (32 nebo 64bit ?)

Vcelku slušná sestava. Vistu bych bral 64, jestliže máte 4 GB paměti a chystáte se ji využít. Pokud vám stačí cca 3,2 GB, tak berte 32 bit. Z vlastní zkušenosti vím, že 64 bit jsou naprosto stabilní a ovladače na vámi vypsané komponenty jsou vpohodě ke stažení.

Zvážil bych hdd WD6400AAKS je dobrý a levný (1580kč) sám jej mám.
Skříň ti taky schvaluji mám skoro tu samou jen jiný předek:-) dají se k ní koupit kolečka za cca 300kč.

Ramky taky velmi dobré nevím kolik stojí ale 1066 jsou vhodnější při taktování a stojí cca 2500 (corsair dominator).

Rozhodně 64bit.

Uvedené ramky stojí kolem 1800 Kč.
Právě s ramkami a hard diskem (uvažuji o Samsungu) si nejsem jistý.
Ještě by mě zajímalo, jestli základní deska všechno zvládne.
Šel by použít do této skříně antivibrační kit pro HDD NEXUS DiskTwin,
nebo to je zbytečné?

Na přetaktování tvého procesoru by měly stačit i ram 800mhz. Já mám 8400 a tam jsou už vhodnější 1066. Takže tam bych možná těch 600kč radši šetřil.

Skříň kterou sis vybral má 3pozice na cdromky a 6 na hdd. Ten antivibrační kit se montuje na místo cdromek takže bys měl zbytečně volné místo u hdd a naopak nahoře bys měl hdd a cdrom u sebe. Pokud si vybereš disk který extrémně nevibnruje nebudeš kit potřebovat. Skříň je pevná:-)Právě u samsungů 500g mě překvapili silnější vibrace a dokonce sem ho považoval za nakříplý při přepravě, druhý ale hučel stejně.

Jinak mám v té skříni tři disky (640,2*500) chlazené jedním zpomaleným 92mm větřákem a nějaké vibrace nepociťuji. Trochu samozřejmě slyšet jsou ale na to bys podle mě musel mít spíš takový ten obal za cca 800 jak se tam disk šupne celej - vypadlo mi jméno-asi hdd silencer.

320tky samsungy co jsem měl v ruce při montáži byli tiché ale stejně zvaž tu 640AAKS. Je to výkonová špička stejně jak samsung 320- ve vistě u disku tutovka 5,9bodů. Kdybys chtěl tichej disk tak WD Green power ale nemá tak velký výkon.