Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mobil?

Ahoj, potřebovala bych poradit, jaký si koupit mobil.
Chci takový, na kterém se dají dobře psát SMSky, měl by mít budíka, zřetelný zvuk, hodiny, datum, vibrace, T9, připomínkovník...
Nechci žádný miniaturní, alebrž pěkně placatý, lehký, pořádný display aby měl.
Jsem ochotná do toho investovat tak 5000,- Kč Za tu cenu jsou mobily, které toho umí tolik, co bych nejen nevyužila, ale ani s tím mým tarifem (Vodafone odepiš) bych asi ani nemohla.
Tak bych si i připlatila na typ, kterým bych mohla používat dvě různé SIM karty tak, aniž bych je musela vyndávat, ale zas ne za předpokladu, že by byl nějak robustnější.
Preferovala bych typ Nokia, měla jsem dvě, tak abych to neměla těžké s přechodem na jinou značku.

Vložil jsem z došlé pošty, v mobilech se neorientuji. (LaKr) (Kráťa)

celkem levný krám je n6300. celý černý nebrat, jsou na něm šíleně vidět otisky. (jsem 2 týdny hrdým majitelem, asi si to narvu do podpisu:)
jestli s tím chceš občas fotit, hledej modely s 3mpx a autofocusem.
na dvě simky se specializují mivvy, všechny modely vypadají hodně divně.

Já ten krám mám taky, stříbrný, cca půl roku, jelikož nepotřebuju malý počítač, funkce mě naprosto uspokojují a z některých drobností v ovládání a menu jsem skoro nadšen. Navíc je pěkně placatý, žádná briketa. Z toho co jsem dosud měl je to přístroj který nejvíc splňuje mé představy ideálního telefonu. V okolí slyším varovné signály co se týče poruchovosti, já zatím musím zaklepat.

N6300 by mohla být skutečně docela fajn volba. Má ji v mém okolí tolik lidí, až mám někdy pocit, že jiný model snad Nokia ani nevyrábí :-). Spokojeni jsou všichni. Avizovaná malá výdrž (díky displayi) se údajně nekoná - výdrží celkem dost i konstrukce velmi slušná.

Ač nějak mobilem nefotím, tak co mi dost vadí je, že nemá, a to nemá spoustu jinak konstrukčně slušných mobilů, krytku na čočce foťáku...

Z jiných značek může být v tuto chvíli a ceně pro Vás zajímavý Samsung U700 (vítěz EISA awards 2007). Extra tenký 12,1 mm s trošku nezvyklou, ale dobrou klávesnicí ("vysouvák"):

http://www.mobilmania.cz/Testy/Samsung-U700-ultra-d obry-test/Uvod-design-konstrukce/sc-20-sr-1-a-11159 84-ch-1036392/default.aspx

http://www.esomobil.cz/eshop/cs/mobilni-telefony/sa msung/samsung-u700

Dual sim např. (ale již poněkud "tlustější" s malou nic moc výdrží):

http://www.samsung.com/cz/consumer/detail/spec.do?g roup=mobilephone&type=mobilephone&subtype=mobilepho ne&model_cd=SGH-D880LKAKBN&fullspec=F

http://www.esomobil.cz/eshop/cs/mobilni-telefony/sa msung/samsung-d880

Osobně mám černou tenkou "slide stylovku" Samsung D900i (bez loga operátora). V kapse u saka se krásně ztratí.

Díky vám všem za rady.
Tu 5310, jsem si ji vybrala sama. Ta vedla těmi 71 g a placatostí 9,9 mm. Nicméně je plastová a černo-nějaké barvy a abych se přiznala, plasty já nesnáším.
Tak bych se asi přiklonila k té 6300. Má 91 g, tloušťku 12 mm, to není zas tak o moc víc. Jak správně píše Lední brtník, celou černou nebudu chtít.
Ale jak jsem viděla novou cenu u 5310, zase se vážky pěkně zhouply.
Ta cena je ale u O2, já svůj tarif u Vodafone však nehodlám opustit.
Značku mobilu taky nechci měnit, čímž se omlouvám těm, kdo mi navrhují značky jiné.
Pravděpodobně si vyberu, až je uvidím vedle sebe a za kolik která bude zrovna k mání.
Ale uvítám každé vaše další rady a připomínky a předem všem děkuji.

Být tebou, tak se podívám u O2, T-Mobile a Vodafonu na paušální tarify,
jsou tam na mobily velké slevy a co 2 roky dostaneš nabídku na nový model
s bezvadnými slevami a starý kousek můžeš někomu věnovat nebo prodat.
Zrovna vloni před Vánoci jsem vyfasoval mobil za 499Kč, který se prodával za 3500
a kdybych vydržel ještě 14 dní, mohl jsem ho mít za 1Kč, ale měli poslední na skladě
a nechtěl jsem čekat, když další sleva nebyla jistá.

Sissy ma tarif, ktery se neda s nicim srovnavat, mam ho tez. Urcite se nikde neplati pausal kolem 10 kc, ze? ;-) Sama za telefon zaplatim mesicne celkem cca 50 kc. Ale myslim si, ze kdyz uz je nekdo u operatora 10 let, mohl by dostat aspon 500 kc slevu na telefon :-D

Přesně tak, jak píše Oslinka.
Já mobil používám především na SMSkování, volání (je drahé) jen v opravdu výjimečných případech.
Stojí mne to měsíčně kolem dvou stovek.
To, že bych mohla mít mobil s dvěma různými SIM kartami, jsem už úplně pustila z hlavy.
Jen proto, abych mohla náhodou použít aktivity, které mi můj tarif neumožňuje, si pořizovat dražší (sice by nevadilo), ale robustnější mobil, by mi vadilo moc.

Jo, tenhle jsem v začátcích firmy měl. Těžkej jako kráva, když jsem ho valil do auta, tak jsem myslel, že mi upadne pazoura. Jak jsme si tenkrát lebedili, co je to za zázrak techniky, že za sebou nemusíme ještě tahat dráty. Na ulici jsem z toho nevolal (ani v bance), vozili jsme to z kanceláře na cesty a to stačilo, aby měl jeden ruce až na zem. Jednou tenhle telefon zachránil život, když jsem zavolal při nehodě v lesích motocyklistovi pomoc. Pak jsme měli NMT Nokie, byl to pouhý telefon, nic jiného to neumělo, akorát paměť asi na 20 čísel. Měl nádhernou třiceticentimetrovou anténu, která mi lezla do nosu, když jsem telefon měl v kapsičce u košile. Stál 50 litrů...

:-)
Už mám N 2630!
Doporučili mi to v prodejně Vodafone. Usoudila jsem, že mají pravdu, pro mou potřebu bude naprosto stačit a hlavně je pěkně tenoučký a lehoučký.
Je sice plastový, ale není ošklivý. Na černé klávesnici žádné stopy po dotecích nejsou.
Snad si na něj brzy zvyknu.